Ważne zwycięstwo białostoczan. Końcówka rundy będzie ekscytująca

2024.03.03 15:43
I-ligowi siatkarze REA BAS-u Białystok dopisali do swego konta kolejny komplet punktów. W sobotę (2.03) zespół trenowany przez Krzysztofa Andrzejewskiego wygrał na wyjeździe z MCKiS-em Jaworzno. Mecz trwał tylko trzy sety.
Fot: Wioleta Choińska

14 zwycięstw i 12 porażek - taki bilans po 26 kolejkach ma białostocki BAS. Siatkarze ze stolicy Podlasia wygrali w sobotę ważny pojedynek z MCKiS-em Jaworzno, dzięki czemu zespół z naszego miasta wciąż znajdują się w gronie drużyn walczących o awans do fazy play-off.

Pierwszego seta podopieczni Andrzejewskiego zwyciężyli do 24, ale nie ustrzegli się oni błędów, czego efektem było m.in. wysokie prowadzenie gospodarzy na początku spotkania. W kolejnej partii zawodnicy REA BAS-u byli już bardziej skupieni, co poskutkowało triumfem 25:21, ale trzecią odsłonę starcia znów lepiej rozpoczęli siatkarze MCKiS-u, dlatego wydawało się, mecz potrwa dłużej niż trzy sety. Nic z tych rzeczy. Goście zabrali się bowiem do odrabiana strat i najpierw doprowadzili do rezultatu 9:9, po czym sami zbudowali niewielką przewagę, której już do końca partii nie oddali. BAS wygrał tę część pojedynku 25:23 i w całym meczu triumfował 3:0. Na MVP wybrano przyjmującego gości - Adriana Kacperkiewicza.

W tej chwili białostocka ekipa znajduje się na pozycji numer 9 i ma tyle samo oczek co 8. w stawce Lechia Tomaszów Mazowiecki oraz 7. Astra Nowa Sól. Warto jednak zaznaczyć, że ten ostatni zespół swój mecz w ramach 26. kolejki dopiero rozegra.

W sobotę na parkiet wyszli panowanie, zaś w niedzielę (3.03) do walki o I-ligowe punkty stanęły panie reprezentujące Białostocką Akademię Siatkówki. Podopieczne Marcina Wojtowicza zmierzyły się we własnej hali z niżej notowanym Płomieniem Sosnowiec, ale starcia tego nie wygrały. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu i pięcosetowej rywalizacji górą był zespół gości.