Wbrew pozorom w erze cyfrowej łatwo o nowe kontakty biznesowe

2020.07.15 07:53
Po pandemii COVID-19 gospodarka wielu państw bardzo się zmieniła. Ma to także wpływ na wymianę handlową i zdobywanie nowych kontaktów na rynkach zewnętrznych. Dotychczasowe przedsięwzięcia jakimi były targi czy misje gospodarcze w tradycyjnej formie to już przeszłość.
Wbrew pozorom w erze cyfrowej łatwo o nowe kontakty biznesowe
Fot: pixabay.com
Misje gospodarcze w wydaniu cyfrowym

Pandemia COVID-19 ma także wpływ na wymianę handlową i zdobywanie nowych kontaktów na rynkach zewnętrznych. Dotychczasowe przedsięwzięcia, jakimi były targi czy misje gospodarcze w tradycyjnej formie to już przeszłość. Obecnie nastała era cyfrowa dzięki, której można pozyskiwać partnerów biznesowych przez internet i dzięki temu zaoszczędzić.

- Koszt wyjazdu na targi jest nieporównywalnie większy od kosztów dotarcia do klienta za pomocą środków elektronicznych. Oczywiście ciężko byłoby nam wysłać objętościowo duży i drogi towar klientowi, aby go zaprezentować. Jednak w przypadku mniejszych towarów jakim jest np. bielizna nie ma z tym większego problemu – mówi Sebastian Sadowski-Romanov prezes firmy Itro specjalizującej się w doradztwie eksportowym.

Podkreślił, że lockdown wpłynął na podniesienie świadomości wobec wykorzystywania nowoczesnych narzędzi w handlu.

- Za pomocą zwykłego telefonu możemy klientowi zaprezentować naszą fabrykę, za pomocą videokonferencji możemy jednocześnie prowadzić rozmowy z ludźmi ze wszystkich kontynentów świata. Digital marketing i internet dziś przeżywają renesans właśnie wśród firm, które do tej pory zaniedbywały ten kanał komunikacji z klientem - dodaje Sebastian Sadowski-Romanov.

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

1359 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39