We wtorek zawieje chłodem. Czyżby nowy rok przyniósł nam powrót zimy?

2024.01.02 07:33
Przed nami mroźny i pochmurny wtorek. W ciągu dzisiejszego dnia mogą pojawić się opady śnieżnego puchu.
We wtorek zawieje chłodem. Czyżby nowy rok przyniósł nam powrót zimy?
Fot: Pixabay

Synoptycy zapowiadają, że wtorek w stolicy województwa podlaskiego przyniesie nam powrót zimowego klimatu. Temperatura odczuwalna spadnie do -6°C. Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię nieba. Prognozy wskazują na to, że w ciągu dzisiejszego dnia mogą pojawić się przelotne opady śniegu.

Termometry wskażą maksymalnie -2°C za dnia, a nocą temperatura powietrza spadnie do -6°C.

Wiatr przybędzie do nas ze wschodu. Prędkość jego porywów nie powinna jednak przekraczać 25 km/h. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1013 hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie 85 proc. Warunki biometryczne pozostaną niekorzystne.

Słońce pojawiło się na widnokręgu o godzinie 7:41. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:31, a zachodu słońca możemy się spodziewać już o godzinie 15:21. Długość dzisiejszego dnia wyniesie 7 godzin i 40 minut. Księżyc wzejdzie ponad nasze miasto o godzinie 22:24 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który przypada na godzinę 10:45. Noc z wtorku na środę potrwa przez 16 godzin i 20 minut.

Wtorek, 2 stycznia to 2. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych, obchodzimy dziś: Światowy Dzień Introwertyka oraz Dzień Ptysia.

Swoje imieniny świętują: Abel, Izydor, Makary, Achacjusz, Achacy, Adelard, Argea, Argeus, Aspazja, Aspazjusz, Aspazy, Bazyla, Bazyli, Bazyliusz, Dobiemir, Grzegorz, Jakubina, Marcelin, Martynian, Narcyz, Stefania, Strzeżysław, Sylwester, Sylwestra, Telesfor, Telesfora oraz Teodor.

Przysłowie na wtorek:

"Gdy Makary pogodny cały styczeń chłodny".

Cytat dnia:

"Uśmiech jest najlepszą kosmetyką do użytku zewnętrznego i najlepszym lekarstwem do użytku wewnętrznego." - Phil Bosmans

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

997 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39