Weekend cudów. W Podlaskiem Szlachetne Paczki trafiły do wielu rodzin

2020.12.13 08:41
12 i 13 grudnia w całej Polsce trwa weekend cudów czyli finał Szlachetnej Paczki. Do wielu rodzin trafiło tysiące darów.
Weekend cudów. W Podlaskiem Szlachetne Paczki trafiły do wielu rodzin
Wolontariusze z Zespłu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji "Fabryczna 10"

Paczki dla potrzebujących

W sobotę i niedzielę (12-13 grudnia) trwa Weekend Cudów, podczas którego przygotowywane Szlachetne Paczki trafiły do tysięcy potrzebujących rodzin w całym kraju.

Sercem Szlachetnej Paczki są magazyny, do których darczyńcy dostarczają pięknie zapakowane podarunki z dedykowaną pomocą. Następnie wolontariusze ruszają w najdalsze zakątki kraju, aby podarować je rodzinom włączonym do tegorocznej edycji programu.

W województwie podlaskim taki magazyn znajduje się w VI LO przy ul. Warszawskiej 8 w Białymstoku. W związku z panującą nadal pandemią, wszystko musi odbywać się zgodnie z obostrzeniami. Dlatego wizyty należy umawiać na konkretną godzinę.

400 rodzin w Podlaskiem

W tym roku "Szlachetna Paczka" odbywa się po raz 20. Za każdym razem akcja łączy tysiące potrzebujących i wolontariuszy. Jest to czas, kiedy przedświąteczne prezenty przygotowane przez darczyńców trafiają do potrzebujących ludzi.

Dzięki akcji, wiele osób otrzymuje duże wsparcie. W zeszłym roku łączna wartość pomocy materialnej przekroczyła 45 mln zł.

Podczas 20. edycji w Podlaskiem paczki trafiły do 400 rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Otrzymały m.in. żywność, mały sprzęt gospodarstwa domowego czy środki czystości.

Wolontariusze

W kompletowaniu paczek pomogli m.in. wolontariusze z Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji "Fabryczna 10" w Białymstoku.

- Szlachetna Paczka jest dla mnie czymś́, co kształtuje moje spojrzenie na świat, a także mnie jako człowieka - stwierdziła Julia Hermanowicz, licealistka i wolontariuszka.

Młodzieży udało się kupić prezenty-niespodzianki. Wśród podarunków znalazły się m.in. laptop, drukarka, a także ubrania, pościel, środki czystości, kosmetyki czy żywność.

- Jestem pod wrażeniem determinacji moich wolontariuszy, a widząc ich zaangażowanie, mimo ograniczeń spowodowanych pandemią, mogę ich tylko wspierać – dodała Ewa Tyburczy, opiekunka szkolnego koła wolontariatu.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1279 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39