Weekend na Podlasiu. Były 4 wypadki, 2 osoby nie żyją

2013.09.15 00:00
Miniony weekend na podlaskich drogach nie należał do najspokojniejszych. Tylko w minioną sobotę w wyniku tragicznych wypadków drogowych zginęły 2 osoby.
Weekend na Podlasiu. Były 4 wypadki, 2 osoby nie żyją
Fot: KWP Białystok

W sobotę (14.09) doszło do tragicznego wypadku na trasie Aleksandrowo - Mierzynówka w powiecie siemiatyckim. 16-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości, bez prawa jazdy, jechał audi A4. Zmierzając w kierunku Mierzynówki, na prostym odcinku drogi z nieustalonych na razie przyczyn zjechał na prawe pobocze, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie auto uderzyło w drzewo. Nastolatek zginął na miejscu.

Niemal w tym samym czasie, przy ul. Świętokrzyskiej w Białymstoku, 11-letnia rowerzystka, jadąc przy krawędzi jezdni, nagle skręciła w lewo, chcąc wjechać na przejście dla pieszych. Wtedy uderzyła w zewnętrzne prawe lusterko jadącego lewym pasem ruchu chryslera. W rezultacie dziewczynka upadła na jezdnię. Wezwana na miejsce karetka pogotowia, zabrała ją do szpitala. Z urazem głowy pozostała tam na obserwacji.

W okolicach wsi Husaki na trasie Bielsk Podlaski - Strabla 28-letni mieszkaniec Bielska Podlaskiego wsiadł za kierownice fiata uno nie mając do tego uprawnień. Będący pod wpływem alkoholu mężczyzna na łuku drogi najpierw zjechał na pobocze, potem do przydrożnego rowu i tam uderzył w skarpę. W wyniku wypadku kierujący doznał urazu głowy i nogi, zaś jego pijany 21-letni pasażer - urazu kręgosłupa. Obaj mężczyźni zostali odwiezieni do szpitala.

Jeszcze przed północą doszło do kolejnej drogowej tragedii. W Grajewie 31-letni kierowca ciężarowego renault potrącił idącą środkiem drogi 32-letnią kobietę. Odrzucona siłą uderzenia na przeciwległy pas ruchu piesza została przejechana przez 2 samochody. Kobieta zginęła na miejscu.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

692 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39