1287 osób online

Weekend w Białymstoku. Czeka nas prawdziwa moc atrakcji!

2023.09.29 07:10
W najbliższy weekend w Białymstoku szykuje się mnóstwo różnorodnych atrakcji, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Dla fanów muzyki polecamy m.in. koncert Flapjack, dla fanów sztuki wernisaż wystawy "Wolność", a dla smakoszy "Dzień Ziemniaka".
Weekend w Białymstoku. Czeka nas prawdziwa moc atrakcji!
Fot: Materiały prasowe

KONCERTY:

Święci w Motopubie

W sobotni wieczór (30 września) scena w Motopubie stanie się miejscem, w którym wystąpi zespół Święci, a ich support wykona Mudrol. Święci zaprezentują nie tylko swoje znane utwory, ale również premierowe kawałki. Na czele rozbrzmi "Gotham", czyli kawałek, który tuż po "Lois Lane Mary Jane" jest skierowany do miłośników universum DC i Marvela. Zagrają także utwór "Twoje oczy jak ocean", opowiadający o wiecznym poszukiwaniu miłości. To jednak jeszcze nie wszystko, co zaprezentują. Mudrol to natomiast podziemne trio z Białegostoku, które w ramach koncertu zaserwuje na scenie dawkę rocka, zręcznie mieszając go z metalem, punkiem, sludge i muzyką klasyczną.

Więcej informacji: Tego wieczoru na scenie rozbrzmi rock, ale nie tylko. Zagrają białostockie zespoły


Flapjack w Białymstoku

Niedzielny wieczór (1 października) będzie dniem, kiedy zespół Flapcjack wystąpi w klubie studenckim Gwint. Zagrają 30 lat po pierwszych zagranych dźwiękach, a swoją reaktywację ogłaszają z nowym albumem i obiecują wyjątkowe wydarzenie muzyczne w ramach trasy Sugar Free Tour 2023. Support zagra Sztigar Bonko.

Więcej informacji: Wielki powrót polskiego rockowego zespołu z lat 90. Zagrają już niebawem


Broadway Dance Club

Zarówno w sobotę (30 września) i niedzielę (1 października) w Operze i Filharmonii Podlaskiej rozbrzmi widowisko wokalno-taneczne jakim jest Broadway Dance Club. Wydarzenie przeniesie uczestników w magiczny świat broadwayowskich melodii i imponujących choreografii, a na scenie będą prezentowane największe przeboje amerykańskich ikon muzycznych, takich jak: Elvis Presley, Ella Fitzgerald, Frank Sinatra czy też Marilyn Monroe. Oprócz tego, zostaną także zaprezentowane niezapomniane hity z broadwayowskich musicali.

Więcej informacji: Elvis Presley, Marilyn Monroe i nie tylko! Wielki powrót Broadway Dance Club


KONCERTY MUZYKI POWAŻNEJ:

Festiwal Sztuk Dawnych im. Izabeli Branickiej

W niedzielę (1 października) w Auli Magna Pałacu Branickich odbędzie się pierwszy koncert w ramach Festiwalu Sztuk Dawnych im. Izabeli Branickiej. "Wino, kobiety i śpiew. Pieśni Colina Muset" będzie koncertem kameralnym, w którego składzie zagrają Jacek Kowalski i Klub św. Ludwika.

Międzynarodowy Festiwal Sztuk Dawnych im. Izabeli Branickiej to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które prezentuje muzykę, sztukę i kulturę dawnych epok, szczególnie XVIII wieku, łącząc historyczne wykonawstwo i obyczaje. Jest to platforma mająca na celu popularyzację wiedzy o historii miasta Białystok oraz promowanie kultury i sztuki dawnej, przybliżając współczesnym widzom bogactwo artystyczne minionych wieków.

Więcej informacji: Podróż w czasie jest już możliwa! Przeniesiemy się do XVIII wieku!


WYSTAWY, WERNISAŻE, WYDARZENIA ARTYSTYCZNE:

Wystawa fotograficzna "Wolność"

W sobotę (30 września) odbędzie się wernisaż wystawy "Wolność", przy ul. Bema 6. Ekspozycja jest inicjatywą grupy fotografów, którzy starają się uchwycić istotę tego, czym jest wolność. Wystawa świętuje także 40 lat działalności Studenckiej Agencji Fotograficznej przy Politechnice Białostockiej oraz 7 lat spotkań "Fotowtorków", będących miejscem inspirujących rozmów artystów i obserwatorów świata.

Więcej informacji: Niezwykłe wydarzenie w dawnej hali mięsnej. Już w weekend!


KINO, TEATR:

Spektakl "Pani Pylińska i sekret Chopina" w BTL

W piątek (29 września) i sobotę (30 września) na scenie Uniwersyteckiego Centrum Kultury będzie można zobaczyć spektakl "Pani Pylińska i sekret Chopina". Sztuka to głęboka eksploracja wpływu muzyki Fryderyka Chopina na ludzkie emocje, stosunek do świata i relacje międzyludzkie. Poprzez rozmowy między nauczycielką a uczniem, ukazuje się pasja Chopina i jego zdolność wywoływania silnych uczuć i wrażeń. W minimalistycznej i symbolicznej przestrzeni, za pomocą dźwięków muzyki i głosów aktorów, spektakl wskazuje na transcendentalną moc muzyki oraz roli Chopina jako przewodnika nie tylko w świecie muzyki, ale również w życiu samym w sobie.


Kino Helios

W piątek (29 września) warto przejść się do kin Helios na premiery filmów:

"Twórca" o byłym agencie służb specjalnych, Joshua, który zostaje rekrutowany do misji wytropienia i zniszczenia twórcy zaawansowanej technologii w trakcie wojny między ludźmi a siłami sztucznej inteligencji. Joshua i jego zespół odkrywają, że broń, którą mieli zniszczyć, to sztuczna inteligencja w postaci małego dziecka, co stawia ich przed moralnym dylematem i wielkim zagrożeniem dla ludzkości.

"Doppelganger. Sobowtór", przenoszący widzów w czas przełomu lat 70-tych i 80-tych, ukazujący 2 równoległe rzeczywistości za żelazną kurtyną. Hans i Bitner to 2 pozornie niepowiązani mężczyźni, których przeszłość kryje tajemnicę, prowadząc ich ku konfrontacji z własnymi sekretami i pytaniem o własną tożsamość.

"Piła X", czyli kontynuacja ikonicznej serii horrorów. John Kramer powraca, konfrontując się z medycznymi oszustami po nieudanym leczeniu nowotworu w Meksyku. Rozpoczyna on okrutną zemstę, tworząc najbardziej skomplikowane i krwawe pułapki, jakie kiedykolwiek widziano.

Oprócz tego, w niedzielę (1 października) będzie prezentowany film "Cezanne - portrety życia" w ramach Helios na scenie. Produkcja przenosi w świat twórczości Paul'a Cézanne’a, jednego z wielkich postimpresjonistów. Oparta jest na jego wystawach z Londynu, Paryża i Waszyngtonu i ukazuje nie tylko jego malarski geniusz, ale także intymne listy i piękne krajobrazy

Repertuary:
REPERTUAR Kina Helios w Alfa Centrum 29 września-5 października
REPERTUAR Kina Helios w Atrium Biała 29 września-5 października
REPERTUAR Kina Helios w Galerii Jurowieckiej 29 września-5 października

Więcej informacji: Co tym razem zaprezentują Heliosy? Na ekranie m.in. science-fiction, horror i thriller


Premiera "Mój boski rozwód"

W sobotę (30 września) w Nie Teatrze odbędzie się premiera spektaklu "Mój boski rozwód". Sztuka opowiada historię głównej bohaterki, Angeli, która znajduje się w trudnym punkcie swojego życia. Jej mąż odszedł do młodszej kobiety, córka opuściła dom, by zamieszkać z chłopakiem, a matka nie okazuje zrozumienia i wsparcia. Angela czuje się opuszczona i samotna, nie wiedząc, jak poradzić sobie z tą trudną sytuacją. Angela postanawia opowiedzieć swoją historię na scenie, a wcielająca się w nią aktorka Aneta Todorczuk przybliża widzom jej życiowe doświadczenia.

Więcej informacji: "Bridget Jones z 10 latami doświadczeń życiowych". Premiera w Nie Teatrze


Święto Kina w kinach Helios

W sobotę (30 września) w kinie Helios w Galerii Alfa, Atrium Biała i Galerii Jurowieckiej odbędzie się Święto Kina. Tego dnia, bilety na wszystkie seanse 2D, włączając w to premiery - będą kosztowały 12 zł. Celem akcji jest propagowanie kultury chodzenia do kina.

Więcej informacji: W Heliosach wszystkie bilety będą po 12 zł. Jaki jest tego powód?


Babski Kabaret, czyli "Old Spice Girls" - UWAGA! SPEKTAKL ZOSTAŁ PRZEŁOŻONY NA 21 PAŹDZIERNIKA

W niedzielę (1 października) na scenie Nie Teatru zostanie zaprezentowany Babski Kabaret, czyli "Old Spice Girls". To zabawna i pełna humoru produkcja kabaretowa, skupiająca się na tematach związanych z kobiecym doświadczeniem. Gwiazdami spektaklu są Emilia Krakowska, Barbara Wrzesińska oraz Lidia Stanisławska, a widzowie mogą spodziewać się zabawnych monologów, dowcipów, improwizacji, piosenek i inteligentnych tekstów autorstwa doświadczonych satyryków, czyli wszystko to w duchu tradycji klasycznego literackiego kabaretu, z obietnicą satysfakcjonującej puenty.

Więcej informacji: Grała w m.in. "Chłopi". Wystąpi w składzie trio na białostockiej scenie


10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty

W sobotę (30 września) i niedzielę (1 października) w Kinie Forum rozpocznie się 10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty. To wyjątkowe wydarzenie filmowe, które odbywa się w Białymstoku, a także w 20 innych miastach w Polsce. Festiwal skierowany jest do młodych widzów i młodych kinomanów, prezentując atrakcyjny repertuar filmowy. W nadchodzący weekend zostaną zaprezentowane filmy "Kicia Kocia pod choinkę", "Sea Sparkle", "Mama Mu na Gwiazdkę", "O psie, który jeździł koleją" i "Katak. Podwodna przygoda".

Więcej informacji: Filmowe top 10 dla najmłodszych kinomanów. W najbliższym czasie kino przejmują dzieci!


WYDARZENIA SPORTOWE I REKREACYJNE:

Trening samoobrony

W niedzielę (1 października) w Muzeum Wojska w Białymstoku odbędzie się trening samoobrony. Wydarzenie będzie skupiać się na oferowaniu bezpłatnych zajęć z samoobrony, prowadzonych przez wojskowego instruktora, skierowanych głównie do osób dorosłych. Dodatkowo, uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z złotym medalistą olimpijskim Wojciechem Nowickim oraz żołnierzami Wojskowego Centrum Rekrutacji, aby dowiedzieć się więcej o służbie wojskowej i możliwościach rozwoju osobistego w Wojsku Polskim.

Więcej informacji: Trening samoobrony


IMPREZY PLENEROWE, FESTYNY:

Dzień Ziemniaka

W sobotę (30 września) w Altance Nadleśnictwa Dojlidy odbędzie się Dzień Ziemniaka. To inicjatywa Podlaskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, która łączy zabawę i integrację na świeżym powietrzu. Impreza obejmuje konkurs kulinarny, wybór króla i królowej ziemniaka oraz zabawy dla dzieci, a wszystko odbędzie się w przyjaznej atmosferze przy ognisku.

Więcej informacji: Będzie ognisko, gry, zabawy oraz… ziemniaczana uczta!


TARGI, KONFRENCJE:

III Targi Ogrodnictwa

W sobotę (30 września) i niedzielę (1 października) na giełdzie Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego odbędą się III Targi Ogrodnictwa. To wydarzenie skupiające miłośników kwiatów i ogrodnictwa. Na targach dostępne będą szkółki drzew i krzewów ozdobnych, lokalni hodowcy wrzosów oraz chryzantem, oraz firmy oferujące artykuły ogrodnicze. Ponadto, w sobotę odbędzie się również festyn rodzinny z atrakcjami dla dzieci oraz możliwością skosztowania przekąsek z Food Trucków.

Więcej informacji: III Targi Ogrodnictwa


Skarby Ziemi - Targi Minerałów i Biżuterii

W sobotę (30 września) i niedzielę (1 października) w hali, przy ul. Świerkowej odbędą się Skarby Ziemi - Targi Minerałów i Biżuterii. Na miejscu będzie można znaleźć bajeczne minerały, autorską biżuterię oraz akcesoria do tworzenia własnych dzieł. Ponadto, na miejscu będą pasjonaci i artyści, od których będzie można się dowiedzieć wszystkiego o skarbach ziemi oraz znaleźć idealne prezenty.

Więcej informacji: Skarby Ziemi - Targi Minerałów i Biżuterii


WYKŁADY, POKAZY, IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE:

"Weekend seniora z kulturą"

Od piątku (29 września) do niedzieli (1 października) w 10 instytucjach w Białymstoku będzie celebrowany "Weekend seniora z kulturą". Dzięki temu, seniorzy okazję uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych. W planach m.in. zwiedzanie muzeów, wystawy, warsztaty, koncerty i spektakle.

Więcej informacji: "Weekend seniora z kulturą" w Białymstoku. Co jest w planach?


Zamknięcie sezonu w Parku Militarnym

W sobotę (30 września) odbędzie się uroczyste zamknięcie sezonu w Parku Militarnym. To ostatnia okazja do odwiedzenia go w tym roku. Wspólnie z Fundacją Łucznictwa Konnego będzie można odkryć historię łucznictwa z XVII wieku, oglądając repliki strojów i broni oraz próbując swoich sił w tradycyjnym łucznictwie. Nie zabraknie też wyjątkowego gościa, ponieważ na miejscu będzie Anna Sokólska, mistrzyni Polski i medalistka Mistrzostw Świata i Europy w łucznictwie konnym. Wydarzenie będzie także okazją do zobaczenia najważniejszych eksponatów Muzeum Wojska w Białymstoku, w tym słynnego czołgu T-34/85 i unikatowej neonowej latarni lotniskowej KNS-1PM2.

Więcej informacji: Ostatnia szansa, aby się tam wybrać. Na miejscu będzie gość specjalny


Czarny pies przebiegł mi drogę

W niedzielę (1 października) w Schronisku dla Zwierząt w Białymstoku odbędzie się wydarzenie "Czarny pies przebiegł mi drogę". To inicjatywa organizowana przez entuzjastów psów, która ma na celu obalenie mitu związanego z syndromem czarnego psa, który sprawia, że czarne psy są rzadziej adoptowane z powodu irracjonalnych przesądów i stereotypów. Organizatorzy zachęcają do poznania tych wspaniałych psiaków, dowodząc, że ich sierść nie ma znaczenia, a charaktery są równie urocze i kochane jak u innych psów. Wydarzenie oferuje również możliwość adopcji czarnych psiaków.

Więcej informacji: Czarny pies przebiegł ci drogę? To dobrze!

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2023 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.