Weekendowe utrudnienia, zmiany organizacji ruchu i tras autobusów BKM

2017.05.19 19:16
Przez najbliższe dni sporo się będzie działo. Konsekwencją organizowanych wydarzeń będą jednak utrudnienia w ruchu. Uwaga też na zmiany, o jakich informuje Białostocka Komunikacja Miejska.
Weekendowe utrudnienia, zmiany organizacji ruchu i tras autobusów BKM
Fot: Ewa Reducha-Wiśniewolska

Sobotnie utrudnienia

W ramach ogólnopolskiej akcji "Polska Biega" organizowany jest VIII Białostocki Bieg Masowy. W związku z tym w godz. 11.00-12.00 zamknięte zostaną dla ruchu pieszego i drogowego:
- główna aleja spacerowa Parku Konstytucji 3 Maja (tzw. Park Zwierzyniec),
- kładka dla pieszych nad ul. Zwierzyniecką,
- ciąg pieszo–rowerowy wzdłuż ul. Zwierzynieckiej (na odcinku od kładki dla pieszych do Lasu Zwierzynieckiego),
- główna aleja spacerowa Lasu Zwierzynieckiego,
- ul. Letniska,
- ciąg pieszo–rowerowy wzdłuż ul. 11 Listopada (na odcinku od ul. Letniska do Zwierzynieckiej),
- ciąg pieszo–rowerowy wzdłuż ul. Zwierzynieckiej (na odcinku od ul. 11 Listopada do kładki),
- kładka dla pieszych nad ul. Zwierzyniecką,
- ciąg pieszo–rowerowy wzdłuż ul. Zwierzynieckiej (na odcinku od kładki do ul. 11 Listopada),
- ciąg pieszo–rowerowy wzdłuż ul. 11 Listopada (na odcinku od ul. Zwierzynieckiej do wejścia do Parku Konstytucji 3 Maja).

Ograniczenia w ruchu będą także spowodowane przejściem Archidiecezjalnej Pielgrzymki Kobiet z Białegostoku do Świętej Wody. W godz. 14.00-15.30 wystąpią niedogodności na trasie: Sienkiewicza (wyjście sprzed Archikatedry Białostockiej), Wasilkowska, Wysockiego (do granic miasta).

Warto pamiętać też, że w związku z Nocą Muzeów 2017 w godz. 15.00-24.00 zostanie zamknięty ruch drogowy na ul. Kilińskiego - na odcinku od budynku nr 13 do Placu Branickich, a w godz. 17.00-23.00 wystąpią ograniczenia w ruchu pieszym w przejściu podziemnym pod skrzyżowaniem ul. Sienkiewicza i al. Piłsudskiego.

Na koniec jeszcze - w godz. 18.00-19.30 - mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i Rynku Kościuszki, co spowodowane jest organizowanym 36. Rajdem Podlaskim – I Runda Szuter Cup 2017 i Startem Honorowym z prezentacją załóg

Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Dróg Miejskich informuje o obowiązującej od piątku (19.05) zmianie organizacji ruchu na ul. Zielnej (na odcinku od ul. Krętej w kierunku Pułaskiego będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy) oraz na ul. Łodzińskiego (na odcinku od ul. Transportowej do Przyrodniczej na skrzyżowaniach ulic będzie obowiązywał ruch równorzędny).

Niedzielne zmiany BKM

W związku z zamknięciem dla ruchu ul. Elektrycznej i Mickiewicza na odcinku od ul. Elektrycznej do Placu Branickich w godz. 7.00-13.00 trasami zastępczymi pojadą autobusy linii:
- 4, 19 i 28: al. Piłsudskiego - Branickiego - Świętojańska i dalej stałą trasą, a w kierunku do centrum: Mickiewicza - Miłosza - Branickiego i dalej stałą trasą;
- 24: al. Piłsudskiego - Branickiego - zawrócą na pl. Antonowicza - Branickiego - al. Piłsudskiego i dalej stałą trasą.

Dodatkowo też zakończone są prace remontowe na ul. Narodowych Sił Zbrojnych, zatem od niedzieli na stałą trasę wrócą autobusy linii 18.

Co jeszcze, korekcie ulegnie rozkład linii 16.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1058 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39