Węglowa. Polski Garaż Mody [wideo]

2010.11.19 00:00
To projekt dotyczący wzornictwa mody użytkowej - przedmiotów, które przez ostanie 50 lat nas otaczały i wywarły wpływ na nasze życie codzienne - pralka Frania, buty Relaksy i inne. To muzyka i taniec. Projekt "Polski Garaż Mody" stworzyli Maciej Giedrojć Juraha i Robert Burzyński.
Węglowa. Polski Garaż Mody [wideo]
materiały organizatora

Będzie to już ostatnie wydarzenie organizowane w ramach projektu "Polskie wzornictwo 1960-2010, moda i tekstylia". Realizuje go Stowarzyszenie na rzecz Muzeum Mody i Tekstyliów ITE dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Białegostoku.

- Na wystawę składa się 30 wielkoformatowych zdjęć, które opowiadają o tym, jakie przedmioty otaczały nas przez ostatnie 50 lat - mówi Maciej Giedrojć Juraha, autor wystawy.

M.in. pralka Frania czy buty Relaks. W sesji fotograficznej wzięli udział tancerze białostockiego studia Fair Play Crew, m.in. Wojciech "Blacha" Blaszko, Rafał "Roofi" Kamiński, Cezary "Kruk" Krukowski, Piotr "Gaua" Gałczyk, Błażej "Bzyga" Górski, Karol "Niecik" Niecikowski. Miłość, pieniądze, zdrada, ­intryga, szybkie samochody, nieoczekiwane zwroty akcji i proza codziennego życia w fotograficznej opowieści o ludziach, których losy znamy tylko ze znalezionego pamiętnika.

Oto początek tej opowieści:Ale to nie będzie zwyczajny wernisaż. Muzykę zapewni EsDwa, o wizualizacje zadba Robert Burzyński aka Roball.

Otwarcie wystawy w powojskowym magazynie na Węglowej w sobotę, 20 listopada o godz. 19. Jesteśmy patronem medialnym wydarzenia.

Strona projektu: www.wzornictwopolskie.pl.

andy

1428 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39