WertepExpo. Pierwsze takie targi teatralne w Polsce

2019.12.10 15:46
To mają być targi teatralne z prawdziwego zdarzenia. Do Hajnówki, Białegostoku, Sejn, ale także Orli i Czeremchy po raz pierwszy zjadą teatry pozainstytucjonalne, jak również promotorzy, kuratorzy oraz dyrektorzy ośrodków kultury i festiwali teatralnych.
WertepExpo. Pierwsze takie targi teatralne w Polsce
Fot: pixabay.com

Dla artystów to będzie szansa na zaprezentowanie się przed kolejnym sezonem, zaś animatorzy kultury i promotorzy w jednym miejscu zobaczą wreszcie najnowsze propozycje teatrów i artystów offowych w Polsce. Przez te cztery dni zobaczymy 21 przedstawień artystów z całej Polski. Na wszystkie przedstawienia wstęp jest wolny dla publiczności.

- Chcemy przez kilka dni prezentować intrygujące polskie spektakle przede wszystkim tym, którzy szukają ciekawych propozycji dla widowni swoich placówek kultury i festiwali. Wreszcie, korzystając z uroków gościnnego Podlasia, przy tej okazji spotkać się i najzwyczajniej w świecie porozmawiać - zachęca Dariusz Skibiński, pomysłodawca targów. - Wierzymy, że brak showcase teatralnego w Polsce w prostej linii przekłada się na brak znajomości oferty (czy nawet faktu istnienia) wielu zespołów, zarówno przez lokalne ośrodki kultury, jak i zagraniczne festiwale. W obu przypadkach brak sposobności do obejrzenia spektakli na żywo również nie ułatwia decyzji o ich zaproszeniu. Jako praktycy obydwu środowisk postanowiliśmy w tym roku spróbować to, z Państwa pomocą, zmienić.

Dariusz Skibiński przez lata był współtwórcą i wykonawcą legendarnego teatru Cinema, a od ponad 10 lat działa i tworzy w Podlaskiem. To tu powstał a3Teatr, jak również Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep, który na polsko-białoruskie Pogranicze, okolice Puszczy Białowieskiej przywraca tradycję teatru wędrownego.

WertepExpo jest zaplanowany w dniach 11-14 grudnia w Białymstoku, Hajnówce i Sejnach.

Program: WertepExpo - pierwsze targi teatrów pozainstytucjonalnych w Polsce

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

833 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39