Wiadomo, kto będzie zarządzał Białostockim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji

2013.01.30 00:00
Rozstrzygnięto ogłoszony półtora miesiąca temu konkurs na dyrektora Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wygrał go Paweł Orpik.
Wiadomo, kto będzie zarządzał Białostockim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji
Fot: sxc.hu
Fotel dyrektora BOSiR-u został obsadzony

Magistrat w Biuletynie Informacji Publicznej opublikował właśnie oficjalne rozstrzygnięcie konkursu na dyrektora Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W wyniku przeprowadzonego w dniach 10, 14 i 21 stycznia naboru na to stanowisko, propozycję zatrudnienia otrzymał Paweł Orpik z Białegostoku.

Orpik jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku zarządzanie i marketing na Politechnice Białostockiej. Ostatnio pracował jako dziennikarz sportowy w "Gazecie Wyborczej". Jako uzasadnienie decyzji podano, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej kandydat wykazał się najlepszą znajomością zagadnień z zakresu gospodarki nieruchomościami, postępowania administracyjnego, finansów publicznych, sportu, zamówień publicznych, samorządu gminnego oraz dotyczących pracowników samorządowych.

Paweł Orpik będzie zarządzał BOSiR-em, który powołano wraz z początkiem tego roku. Ośrodek przejął większość obiektów dotychczasowego MOSiR-u i de facto zaczął pełnić jego zadania. Administruje pływalniami przy ul. Włókienniczej, Mazowieckiej i Stromej, stadionem i lodowiskiem przy ul. Zwierzynieckiej oraz Ośrodkiem Sportów Wodnych Dojlidy.

MOSiR będzie działał jeszcze do marca, po czym zostanie przekształcony w spółkę Stadion Miejski. Będzie ona prowadziła budowę stadionu przy ul. Słonecznej oraz zarządzała kompleksem boisk piłkarskich przy ul. Elewatorskiej. Należy się spodziewać, że w najbliższym czasie miasto będzie chciało powołać prezesa tej spółki. MOSiR-em w tej chwili kieruje Adam Popławski.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

864 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39