Wicepremier Gowin powołał nową Radę. Nominację członkowską otrzymała rektor PB

2021.06.15 11:37
Rektor Politechniki Białostockiej (PB) znalazła się w składzie 32 członków nowo powstałej rady działającej przy ministerstwie rozwoju, pracy i technologii. Z województwa podlaskiego nominację na członka otrzymał także rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
Wicepremier Gowin powołał nową Radę. Nominację członkowską otrzymała rektor PB
Fot: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
Wicepremier Jarosław Gowin i Rektor PB dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk

Sukces rektor PB

Dr hab. Marta Kosior-Kazberuk, rektor Politechniki Białostockiej otrzymała w poniedziałek (14.06) nominację na członka Rady do spraw Planu dla Pracy i Rozwoju.

Rada będzie organem pomocniczym dla ministra rozwoju, pracy i technologii. Została powołana zarządzeniem ministra oraz wicepremiera Jarosława Gowina.

Zadaniem Rady będzie identyfikowanie i analizowanie zagadnień związanych z realizacją Planu dla Pracy i Rozwoju oraz opracowywanie i opiniowanie propozycji rozwiązań merytorycznych, prawnych i organizacyjnych wpisujących się w plan opracowany przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

- Polska może być dynamicznie, sprawnie rozwijającym się państwem, przyjaznym swoim obywatelom tylko wtedy jeżeli jego polityka będzie oparta na wiedzy, a między światem nauki i gospodarki będzie ścisła współpraca – mówił wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. - Jesteśmy w stanie szukać synergii między filarami naszego ministerstwa, czyli gospodarką i pracą tylko wtedy, jeżeli całość naszych działań oparta będzie o dorobek polskiej i światowej nauki, a wyniki badań naukowych uda się nam przełożyć na praktykę gospodarczą i społeczną – dodał.

Kto wchodzi w skład rady?

Nominacje na członka Rady otrzymały 32 osoby, wśród których są zarówno rektorzy polskich wyższych uczelni, jak i przedstawiciele świata nauki, Polskiej Akademii Nauk czy instytutów badawczych.

Z województwa podlaskiego, oprócz rektor Politechniki Białostockiej, nominację otrzymał dr hab. Dariusz Surowik, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Przewodniczącą Rady została Anna Budzanowska, była wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego (2019–2020), aktualnie wiceminister edukacji i nauki.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1064 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39