Więcej zieleni na osiedlach. Co jeszcze proponuje Trzecia Droga?

2024.03.26 17:22
Do wyborów coraz bliżej. Padają obietnice, sypią się propozycje. We wtorkowy poranek (26.03), na osiedlu Leśna Dolina, swoje pomysły zaprezentowali kandydaci Trzeciej Drogi z okręgu 4.

Więcej zieleni na osiedlach. Co jeszcze proponuje Trzecia Droga?
Fot: Materiały prasowe
Kandydaci na radnych z okręgu numer 4

Więcej parków i zieleni

Podczas spotkania zaprezentowało się 7 kandydatów do rady miasta. Liderem okręgu numer 4 jest Marcin Dziemian. Przyszły radny poruszył temat tworzenia funkcjonalnych obszarów zielonych na osiedlach. Jest zdania, że nie wszyscy mieszkańcy Białegostoku mają gdzie wypoczywać. Problem przybliżył na przykładzie dzielnicy Leśna Dolina.

- Leśna Dolina to niestety jedno z pięciu osiedli naszego okręgu, które nie posiada zielonego obszaru funkcjonalnego, które można byłoby nazwać parkiem. Kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców miasta jest pozbawionych spokojnego miejsca, gdzie można wypoczywać - zauważył lider okręgu.

Dziemian jest zdania, że każde osiedle powinno posiadać tereny zielone, a do tego celu można wykorzystać działki miejskie. Uważa, że w tym przypadku sprawdziłaby się idea lasów kieszonkowych.

Poprawa jakości komunikacji miejskiej i wsparcie przedsiębiorców

Jako kolejna głos zabrała Monika Drozdowska. Kandydatce zależy na poprawie jakości komunikacji miejskiej. Drozdowska sądzi, że zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów i reorganizacja poszczególnych tras może znacząco wpłynąć na komfort przejazdów.

Inne pomysły ma Tomasz Kempisty. Jako rady chciałby podjąć działania zmierzające do zwiększenia ilości miejsc pracy.

- Wiem, jak ważna jest dla małych i średnich przedsiębiorstwa stabilność i wsparcie w rozwoju. Białystok żeby się rozwijać powinien zacząć inwestować w innowacyjne technologie, jak również powinien wspierać lokalnych rzemieślników - wymieniał Kempisty.

Zdrowy styl życia, seniorzy i stypendia

Z kolei Katarzyna Bielska (numer 4 na liście) chce zająć się dbałością o zdrowie i rozwój fizyczny. Zależy jej na propagowaniu sportu wśród młodych osób. Podczas konferencji wystąpił również Bogdan Kułak, który przemawiał w imieniu seniorów.

- Hasło z którym idę to "senior dla seniorów". Moja ambicją jest powstanie regionalnego centrum seniora - podkreślał.

Wśród kandydatów do rady miasta jest również Agnieszka Ignatowicz. Kluczową - jej zdaniem - kwestią jest budownictwo społeczne, a co za tym idzie, pozyskiwanie finansów na ten cel.

Jako ostatni głos zabrał kandydat do sejmiku województwa - Łukasz Kierznowski. Kandydat jest zdania, że należy pochylić się nad tematem stypendiów studenckich. Uważa, że powinno się opracować wojewódzki system przyznawania stypendiów dla studentów i doktorantów. Kierznowski ma nadzieję w ten sposób zatrzymać młodych ludzi w regionie.

Okręg numer 4 obejmuje Osiedle Młodych, Zielone Wzgórza, Leśna Dolina, Starosielce i Słoneczny Stok.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

799 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39