717 osób online

Większość autobusów pojedzie inaczej niż zwykle. Miasto opanują biegacze

2018.11.09 14:43
W związku z organizowanym "Biegnę dla Niepodległej" 11 listopada wiele ulic będzie zamkniętych. Autobusy pojadą więc inaczej niż zazwyczaj.
Większość autobusów pojedzie inaczej niż zwykle. Miasto opanują biegacze
Fot: Justyna Fiedoruk

W związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości w całym kraju organizowanych jest wiele uroczystości i wydarzeń. W niedzielę w Białymstoku odbędzie się bieg pt. "Biegnę dla Niepodległej". Z tego powodu zamkniętych zostanie wiele ulic, a autobusy będą kursowały na trasach zastępczych. Warto o tym wiedzieć, zanim zechcemy skorzystać z komunikacji miejskiej.

W związku z powyższym zmianie ulegną trasy linii 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 24, 26, 28, 29, 100, 101, 102, 103, 105, 106, 107 i 108.

Autobusy linii 1:
 
- w kierunku Zaścianek pojadą ulicami (w godz. 13.00-14.30): Kolejowa – Dąbrowskiego – Poleska – Jagienki – Sienkiewicza – Towarowa – Piastowska – Branickiego i dalej stałą trasą;

- w stronę Zaścianek pojadą ulicami (w godz. 14.30-16.30): Kolejowa – Dąbrowskiego – al. Piłsudskiego – Sienkiewicza – Warszawska – Piastowska – Branickiego i dalej stałą trasą;

- w kierunku Słonecznego Stoku pojadą ulicami (w godz. 8.00-12.50): Branickiego – pl. Jana Pawła II – Legionowa – Sienkiewicza – al. Piłsudskiego i później bez zmian;

- w kierunku Słonecznego Stoku pojadą ulicami (w godz. 12.50-19.00): Branickiego – Piastowska – Warszawska – Sienkiewicza – Jagienki – Poleska – Bohaterów Getta – al. Piłsudskiego i potem jak zawsze.

Autobusy linii 2:
 
- w kierunku Dojlid pojadą ulicami (w godz. 13.45-14.30): Kolejowa – Dąbrowskiego – Poleska – Jagienki – Sienkiewicza – Towarowa – Piastowska – Branickiego i dalej stałą trasą;

- w stronę św. Jerzego pojadą ulicami (w godz. 8.00-12.50): Warszawska – Pałacowa – pl. Jana Pawła II – Legionowa – Skłodowskiej-Curie – plac NZS – Liniarskiego – Lipowa i później bez zmian;

- w kierunku św. Jerzego pojadą ulicami (w godz. 12.50-19.00): Warszawska – Sienkiewicza – Jagienki – Poleska – Bohaterów Getta – al. Piłsudskiego - Dąbrowskiego i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 3 i 16:
 
- w obu kierunkach pojadą ulicami (w godz. 13.45-14.30): Wiejska – Kaczorowskiego – Wyszyńskiego – Bohaterów Monte Cassino – Poleska – Jagienki – Sienkiewicza - Wasilkowska i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 4:
 
- w kierunku Myśliwskiej pojadą ulicami (w godz. 12.50-16.30): Dąbrowskiego – Poleska – Jagienki – Sienkiewicza – Towarowa – Piastowska – Branickiego – Nowowarszawska – Ciołkowskiego – Mickiewicza – Wiewiórcza i dalej stałą trasą;

- w stronę Klepackiej wyruszą ulicami (w godz. 12.50-16.00): Mickiewicza – Miłosza – Piastowska – Warszawska – Sienkiewicza – Jagienki – Poleska – Botaniczna – Dąbrowskiego i potem bez zmian;

- w kierunku Klepackiej pojadą ulicami (w godz. 16.00-19.00): Mickiewicza – Elektryczna – Branickiego – pl. Jana Pawła II – Legionowa – Skłodowskiej-Curie – plac NZS – Liniarskiego – Lipowa i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 5:
 
- w kierunku Towarowej pojadą ulicami (w godz. 13.45-14.30): Dąbrowskiego – Poleska – Jagienki – Sienkiewicza – Towarowa;

- w stronę Towarowej pojadą ulicami (w godz. 14.30-16.30): Lipowa – Malmeda – al. Piłsudskiego – Sienkiewicza – Warszawska – Słonimska i potem jak zawsze;

- w kierunku Dziesięcin pojadą ulicami (w godz. 13.45-16.00): Mieszka I – Piasta – Słonimska – Warszawska – Sienkiewicza – Jagienki – Poleska – Botaniczna – Dąbrowskiego i dalej bez zmian;

- w stronę Dziesięcin pojadą ulicami (w godz. 16.00-19.00): Mieszka I – Piasta – Słonimska – Pałacowa – pl. Jana Pawła II – Legionowa – Skłodowskiej-Curie – plac NZS – Liniarskiego – Lipowa i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 6:

- w kierunku Pieczurek pojadą ulicami (w godz. 8.00-13.45 i 14.30-19.00): Kaczorowskiego – Legionowa – Sienkiewicza – Wasilkowska i później jak zawsze;

- w stronę Pieczurek pojadą ulicami (w godz. 13.45-14.30): Kaczorowskiego – Wyszyńskiego – Bohaterów Monte Cassino – Poleska – Jagienki – Sienkiewicza – Wasilkowska i dalej bez zmian;

- w kierunku Bażantarni pojadą ulicami (w godz. 13.00-14.30): Wasilkowska – Sienkiewicza – Jagienki – Poleska – Bohaterów Monte Cassino – Wyszyńskiego – Kaczorowskiego i dalej stałą trasą;

- w stronę Bażantarni pojadą ulicami (w godz. 14.30-16.30): Wasilkowska – Sienkiewicza – Legionowa – Kaczorowskiego i później bez zmian.

Autobusy linii 7:

- w kierunku stadionu miejskiego pojadą ulicami (w godz. 12.50-15.30): Dąbrowskiego – Lipowa – Grochowa – plac NZS – Skłodowskiej-Curie – Waszyngtona – Kaczorowskiego – Wiejska – Wiosenna i dalej stałą trasą;

- w stronę Fast pojadą ulicami (w godz. 12.50-15.30): Wiosenna – Wiejska – Kaczorowskiego – Waszyngtona – Skłodowskiej-Curie – plac NZS – Liniarskiego – Lipowa – Dąbrowskiego i potem jak zawsze.

Autobusy linii 8:
 
- w kierunku Towarowej pojadą ulicami (w godz. 12.50-15.30): Wiejska – Kaczorowskiego – Wyszyńskiego – Bohaterów Monte Cassino – Poleska – Jagienki – Sienkiewicza – Towarowa;

- w stronę Starosielc pojadą ulicami (w godz. 12.50-16.00): Piastowska – Warszawska – Sienkiewicza – Jagienki – Poleska – Bohaterów Monte Cassino – Wyszyńskiego – Kaczorowskiego – Wiejska i dalej stałą trasą;

- w kierunku Starosielc pojadą ulicami (w godz. 16.00-19.00): Piastowska – Warszawska – Pałacowa – pl. Jana Pawła II – Legionowa – Skłodowskiej-Curie i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 9:
 
- w kierunku Wysockiego pojadą ulicami (w godz. 13.45-14.30): Dąbrowskiego – Poleska – Jagienki – Sienkiewicza – Wasilkowska i dalej stałą trasą;

- w stronę Produkcyjnej pojadą ulicami (w godz. 13.45-14.30): Wasilkowska – Sienkiewicza – Jagienki – Poleska – Botaniczna - Dąbrowskiego i później bez zmian.

Autobusy linii 10:
 
- pojadą ulicami (w godz. 12.50-15.30): Wiejska – Kaczorowskiego – Waszyngtona – Skłodowskiej-Curie – plac NZS – Kalinowskiego – Sosnowskiego – Wyszyńskiego – Bohaterów Monte Cassino – Poleska – Botaniczna – Dąbrowskiego – Solidarności – Zwycięstwa – Kolejowa – Dąbrowskiego – Lipowa – Grochowa – Kalinowskiego – plac NZS – Skłodowskiej-Curie – Waszyngtona – Kaczorowskiego – Wiejska i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 12:
 
- w kierunku Pieczurek pojadą ulicami (w godz. 13.45-14.30): Dąbrowskiego – Poleska – Jagienki – Sienkiewicza – Towarowa – Piasta i następnie bez zmian;

- w stronę Pieczurek pojadą ulicami (w godz. 14.30-16.30): Dąbrowskiego – al. Piłsudskiego – Sienkiewicza – Warszawska – Piastowska i dalej stałą trasą;

- w kierunku Starosielc pojadą ulicami (w godz. 8.00-12.50 i 16.00-19.00): Piastowska – Branickiego – pl. Jana Pawła II – Legionowa – Sienkiewicza – al. Piłsudskiego i później jak zawsze;

- w stronę Starosielc pojadą ulicami (w godz. 12.50-16.00): Piastowska – Warszawska -  Sienkiewicza – Jagienki – Poleska – Botaniczna – Dąbrowskiego i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 13:
 
- w kierunku Dojlid pojadą ulicami (w godz. 12.50-16.30): Wasilkowska – Towarowa – Piastowska – Branickiego – Nowowarszawska – Ciołkowskiego – Niedźwiedzia i potem bez zmian;

- w stronę Warzywnej pojadą ulicami (w godz. 12.50-16.00): Niedźwiedzia – Ciołkowskiego – Mickiewicza – Miłosza – Piastowska – Warszawska – Sienkiewicza – Wasilkowska i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 14:
 
- pojadą ulicami (w godz. 13.45-14.30): Dąbrowskiego – Lipowa – Liniarskiego – Kalinowskiego – plac NZS – Kalinowskiego – Sosnowskiego – Wyszyńskiego – Bohaterów Monte Cassino – Poleska – Botaniczna – Dąbrowskiego i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 15:
 
- w kierunku Dojlid Górnych pojadą ulicami (w godz. 13.00-16.30): Sitarska – Poleska – Jagienki – Sienkiewicza – Towarowa – Piastowska – Branickiego i dalej stałą trasą;

- w stronę os. Białostoczek pojadą ulicami (w godz. 8.00-12.50 i 16.00-19.00): Branickiego – pl. Jana Pawła II – Legionowa – Sienkiewicza – al. Piłsudskiego i dalej stałą trasą;

- w kierunku os. Białostoczek pojadą ulicami (w godz. 12.50-16.00): Branickiego – Piastowska – Warszawska – Sienkiewicza – Jagienki – Poleska – Sitarska i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 17:

- w kierunku Dojlid pojadą ulicami (w godz. 12.50-13.45): Wiejska – Kaczorowskiego – Wyszyńskiego – Bohaterów Monte Cassino – Poleska – Jagienki – Sienkiewicza – Towarowa – Piastowska – Branickiego i dalej stałą trasą;

- w stronę Dojlid pojadą ulicami (w godz. 13.45-16.00): Wiejska – Kaczorowskiego – Legionowa – Sienkiewicza – Warszawska – Piastowska – Branickiego i dalej stałą trasą;

- w kierunku Słonecznego Stoku pojadą ulicami (w godz. 12.50-16.00): Branickiego – Piastowska – Warszawska – Sienkiewicza – Jagienki – Poleska – Bohaterów Monte Cassino – Wyszyńskiego – Kaczorowskiego – Wiejska i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 18:
 
- w kierunku Warzywnej pojadą ulicami (w godz. 13.45-14.30): Dąbrowskiego – Poleska – Jagienki – Sienkiewicza – Wasilkowska i później jak zawsze;

- w stronę Bacieczek pojadą ulicami (w godz. 13.45-14.30): Wasilkowska – Sienkiewicza – Jagienki – Poleska – Botaniczna - Dąbrowskiego i potem bez zmian.

Autobusy linii 19:

- w kierunku Szpitala Zakaźnego pojadą ulicami (w godz. 12.50-16.30): Kopernika – Wiejska – Wiosenna – 11 Listopada – Zwierzyniecka – św. Pio - Mickiewicza i dalej stałą trasą;

- w stronę Gajowej pojadą ulicami (w godz. 12.50-16.00): Mickiewicza – Ciołkowskiego – Wiosenna – Wiejska – Kopernika i potem bez zmian;

- w kierunku Gajowej pojadą ulicami (w godz. 16.00-19.00): Mickiewicza – Elektryczna – Branickiego – pl. Jana Pawła II – Legionowa – Kaczorowskiego i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 20:
 
- w obu kierunkach pojadą ulicami (w godz. 13.45-14.30): Kopernika – Łomżyńska – Bohaterów Monte Cassino – Poleska – al. Tysiąclecia Państwa Polskiego i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 21:
 
- pojadą ulicami (w godz. 13.45-14.30): Dąbrowskiego – Poleska – Jagienki – Sienkiewicza – Towarowa – Piastowska – Warszawska – Sienkiewicza – Jagienki – Poleska – Botaniczna – Dąbrowskiego i dalej stałą trasą;

- wyruszą ulicami (w godz. 14.30-16.00): Dąbrowskiego – al. Piłsudskiego – Sienkiewicza – Warszawska – Piastowska (nawrót na rondzie) – Warszawska – Sienkiewicza – Jagienki – Poleska – Bohaterów Getta – Piłsudskiego – Dąbrowskiego i potem bez zmian;

- pojadą ulicami (w godz. 16.00-19.00): Dąbrowskiego – al. Piłsudskiego – Sienkiewicza – Warszawska – Piastowska – Branickiego – pl. Jana Pawła II – Legionowa – Sienkiewicza – Piłsudskiego i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 24:
 
- w kierunku Kuronia pojadą ulicami (w godz. 13.45-14.30): Dąbrowskiego – Poleska – Jagienki – Sienkiewicza – Towarowa – Piastowska – Branickiego i dalej stałą trasą;

- z Herberta pojadą ulicami (w godz. 13.45-14.30): Dąbrowskiego – Poleska – Jagienki – Sienkiewicza – Towarowa – Piastowska – Warszawska – Sienkiewicza – Jagienki – Poleska – Botaniczna – Dąbrowskiego i później jak zawsze;

- z Herberta pojadą ulicami (w godz. 14.30-16.30): Dąbrowskiego – al. Piłsudskiego – Sienkiewicza – Warszawska – Piastowska (nawrót na rondzie) – Warszawska – Sienkiewicza – Jagienki – Poleska – Bohaterów Getta – al. Piłsudskiego – Dąbrowskiego i dalej stałą trasą;

- z Herberta pojadą ulicami (w godz. 16.30-19.00): Dąbrowskiego – al. Piłsudskiego – Branickiego – Miłosza – Mickiewicza – Elektryczna – Branickiego – pl. Jana Pawła II – Legionowa – Sienkiewicza – al. Piłsudskiego – Dąbrowskiego i potem bez zmian.

Autobusy linii 26:

- w obu kierunkach pojadą ulicami (w godz. 13.45-14.30): Wiejska – Kaczorowskiego – Waszyngtona – Skłodowskiej-Curie – plac NZS – Kalinowskiego – Sosnowskiego – Wyszyńskiego – Bohaterów Monte Cassino – Poleska – al. Tysiąclecia Państwa Polskiego i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 28:
 
- w kierunku Żyznej pojadą ulicami (w godz. 12.50-16.00): Kopernika – Wiejska – Wiosenna – 11 Listopada – Zwierzyniecka – św. Pio – Miłosza – Piastowska – Warszawska – Słonimska i dalej stałą trasą;

- w stronę Słonecznego Stoku pojadą ulicami (w godz. 12.50-16.00): Słonimska – Warszawska – Piastowska – Branickiego – Nowowarszawska – Ciołkowskiego – Wiosenna – Wiejska – Kopernika i później bez zmian.

Autobusy linii 29:
 
- w kierunku Żyznej pojadą ulicami (w godz. 12.50-16.00): Wyszyńskiego – Kaczorowskiego – Wiejska – Wiosenna – 11 Listopada – Zwierzyniecka – św. Pio – Miłosza – Piastowska i dalej stałą trasą;

- w stronę Gajowej pojadą ulicami (w godz. 12.50-16.00): Piastowska – Branickiego – Nowowarszawska – Ciołkowskiego – Wiosenna – Wiejska – Kaczorowskiego – Wyszyńskiego i potem jak zawsze.

Autobusy linii 100:
 
- w kierunku Wasilkowa pojadą ulicami (w godz. 13.45-14.30): Bohaterów Monte Cassino – Poleska – Jagienki – Sienkiewicza – Wasilkowska i dalej stałą trasą;

- w stronę Dworca PKS pojadą ulicami (w godz. 13.45-14.30): Wasilkowska – Sienkiewicza – Jagienki – Poleska i potem bez zmian.

Autobusy linii 101 i 105:
 
- jadące z Kurian i Sobolewa (w godz. 12.50-16.00): zawrócą na pl. Antonowicza (skrzyżowanie ul. Piastowskiej, Branickiego i Miłosza) i będą oczekiwać na odjazd na przystanku Branickiego/Miłosza (063);

- jadące z Kurian i Sobolewa (w godz. 16.00-19.00): zawrócą na rondzie Lussy i będą oczekiwać na odjazd na przystanku Branickiego/Teatr (061).

Autobusy linii 102:
 
- jadące z Sochoń pojadą ulicami (w godz. 13.45-14.30): Tysiąclecia Państwa Polskiego – Poleska – Jagienki – Sienkiewicza – Jurowiecka – al. Tysiąclecia Państwa Polskiego i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 103 i 106:
 
- jadące z Choroszczy i Borsukówki pojadą ulicami (w godz. 13.45-14.30):
Dąbrowskiego – Lipowa – Liniarskiego – plac NZS – Kalinowskiego – Sosnowskiego – Wyszyńskiego – Bohaterów Monte Cassino – Poleska – Botaniczna – Dąbrowskiego i dalej stałą trasą;

- jadące z Choroszczy i Borsukówki pojadą ulicami (w godz. 8.00-13.45 i 14.30-19.00):
Dąbrowskiego – al. Piłsudskiego – Częstochowska – Grochowa – Kalinowskiego – plac NZS – Skłodowskiej-Curie – Legionowa – Sienkiewicza – al. Piłsudskiego i potem bez zmian.

Autobusy linii 104:
 
- jadące w kierunku Pałacowej pojadą ulicami (w godz. 8.00-19.00): Wiejska - Kaczorowskiego – Legionowa – Skłodowskiej-Curie – plac NZS.

Autobusy linii 107:

- w obu kierunkach pojadą ulicami (w godz. 13.45-14.30): Sitarska – Poleska – Bohaterów Monte Cassino – Dworzec PKS.

Autobusy linii 108:

- jadące z Karakul pojadą ulicami (w godz. 8.00-19.00): Sienkiewicza – Jurowiecka – Poleska – Jagienki – Sienkiewicza i dalej stałą trasą.

Utrudnienia będą także w sobotę (10 listopada). Wówczas odbędzie się bieg towarzyszący - "XVIII Bieg Niepodległości"

W związku z biegiem, który odbędzie się w sobotę, zamknięta całkowite dla ruchu zostanie ul. 11 Listopada na odcinku od Placu Katyńskiego do ul. Zwierzynieckiej i na odcinku od ul. Zwierzynieckiej do ul. Wiosennej oraz ul. Wiosennej na odcinku od ul. 11 Listopada do ul. Ciołkowskiego w godz. 9.40-13.30. W związku z tym autobusy linii 8, 10, 11 i 23 będą kursowały na trasach zastępczych.

Autobusy linii 8 i 10:

- w obu kierunkach wyruszą ulicami: Wiejska - Kaczorowskiego - Waszyngtona - Skłodowskiej-Curie i dalej stałymi trasami.

Autobusy linii 11:

- w obu kierunkach pojadą ulicami: Wiejska - Wiosenna - Kawaleryjska - Sławińskiego - Ciołkowskiego - Stadion Miejski.

Autobusy linii 23:

- w obu kierunkach pojadą ulicami: Sławińskiego - Ciołkowskiego - Stadion Miejski.

Na trasach objazdu obowiązują istniejące przystanki.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

Polecamy
Yves Rocher
Yves Rocherul. Hetmańska 16 lok. 24/25 (C.H. Auchan)
15-727 Białystok
rocher.business.site

Więcej informacji
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2022 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.