Wiele bonów turystycznych nie zostało jeszcze wykorzystanych. Zostało na to kilka miesięcy

2022.02.17 08:09
W ferie zimowe w Podlaskiem zrealizowano część bonów turystycznych. Ci, którzy jeszcze z nich nie skorzystali, mają na to kilka miesięcy.
Wiele bonów turystycznych nie zostało jeszcze wykorzystanych. Zostało na to kilka miesięcy
Fot: pixabay.com

Podczas ferii wielu rodziców wykorzystało bony turystyczne. Mogli nimi zapłacić za atrakcje czy zimowy wypoczynek dziecka. W sumie w Podlaskiem zostało 77,7 tys. niezrealizowanych i nieaktywowanych jeszcze bonów.

- Bon turystyczny to elektroniczne świadczenie, którym rodzice mogą płacić za wypoczynek dzieci, usługi hotelarskie i imprezy turystyczne realizowane na terenie Polski. Wysokość bonu na jedno dziecko to 500 zł, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnością ta kwota jest dwa razy wyższa – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podlaskim.

W naszym regionie przyznano łącznie 112 tys. bonów, z czego 44,3 tys. z nich zostało w pełni wykorzystanych. Część wciąż pozostaje nieaktywnych (w sumie na 29 mln zł).

- Aktywacja bonów jest bardzo prosta. Rodzic, który pobiera świadczenie 500 plus na dziecko taki bon ma na swoim profilu PUE, wystarczy zalogować się i przejść na zakładkę bon turystyczny, a następnie go aktywować. Po aktywacji można już płacić za wypoczynek czy usługę hotelową bonem, można nim płacić kilkakrotnie, aż do wyczerpania kwoty – wyjaśnia rzeczniczka.

Bony turystyczne można wykorzystać do końca września bieżącego roku. Do tego czasu należy zrealizować płatność bonem, aczkolwiek wybrana usługa może już zostać zrealizowana po tej dacie.

Mieszkańcy Podlaskiego w sumie za wypoczynek zapłacili bonami już 52,4 mln zł. W naszym regionie w 433 podmiotach turystycznych (na 535 wszystkich istniejącaych) można płacić bonami. Do tej pory kwota z bonów, którą rodzice zostawili w naszym województwie przekroczyła 23,6 mln zł.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1026 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39