Wielkanoc na obiektach BOSiR-u. Kiedy i które sportowe areny będą zamknięte?

2024.03.28 13:37
Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji w okresie wielkanocnym zmienia grafik pracy swych obiektów. W czasie świąt fani pływania będą musieli zrobić sobie przerwę. Miejskie baseny mają być bowiem nieczynne.
Wielkanoc na obiektach BOSiR-u. Kiedy i które sportowe areny będą zamknięte?
Fot: BOSiR

Uczniowie zwalniają tory

Relaks w Saunie Dojlidy z widokiem na wodę, mecz piłki nożnej i bieg na milę w Zwierzyńcu - takie opcje na Poniedziałek Wielkanocy oferuje Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Święta to czas odpoczynku od pracy, ale i od szkoły. Uczniowie wolne mają już od czwartku (28.03), w związku z tym w ciągu dnia (w czwartek i piątek) zwolnią się tory basenowe na pływalniach. To daje możliwość bardziej komfortowych warunków do treningu w wodzie.

Najdłużej w okresie świątecznym ma pracować Pływalnia Rodzinna mieszcząca się przy ul. Stromej 1a. Pływać będzie można jeszcze w sobotę (30.03) w godz. 6.00-14.00. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny (31.03-1.04) obiekt ten zostanie jednak zamknięty. Z kolei Pływalnia Kameralna (ul. Mazowiecka 39c) oraz Pływalnia Sportowa (ul. Włókiennicza 4) do piątku pracują zgodnie z tradycyjnym harmonogramem, ale już od soboty areny te będą nieczynne. Wspomniane obiekty swe drzwi ponownie otworzą dopiero we wtorek (2.04).

Dłuższa przerwa planowana jest też na lodowisku. Wprawdzie ślizgawka funkcjonować ma aż do soboty (świąteczna pauza zaplanowana jest jedynie na niedzielę i poniedziałek), ale warto dodać, że na taflę nie wejdziemy również w czwartek, gdyż tego dnia na lodowisku odbywają się mistrzostwa Ukrainy.

Stadion przy ul. 11 Listopada będzie tętnić życiem

Wielkanoc ciekawie zapowiada się za to na stadionie lekkoatletycznym. Tam w drugi dzień świąt tradycyjnie do głosu dojdą harcerze. W Poniedziałek Wielkanocny (o godz. 10.00) Białostocka Drużyna Harcerzy "Błękitna Dziewiątka" zaprasza do udziału w Biegu na 1 Milę Morską, czyli w zmaganiach na dystansie 1852 m (zapisy trwają do soboty). Tego samego dnia dojdzie też do skutku 51. Mecz Wielkanocny pomiędzy aktualnymi harcerzami Młodymi a Starą Gwardią "Błękitnej Dziewiątki". Starcie rozpocznie się o godz. 10.30. Wstęp jest bezpłatny.

W święta, by nie przybrać dodatkowych kilogramów, warto pamiętać choćby o zwykłym spacerze. Dobrym miejscem do tego typu aktywności jest np. Ośrodek Sportów Wodnych Dojlidy. Woda w połączeniu z naturą w czystej postaci i świeżym powietrzem doskonale sprawdzi się jako remedium na zmęczenie psychiczne spowodowane codziennym natłokiem obowiązków. OSW Dojlidy można odwiedzać przez wszystkie dni świąteczne, a wstęp na teren obiektu jest bezpłatny.

Jeżeli chodzi o Tor Białystok, to ten ma przerwę świąteczną od soboty do poniedziałku.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

970 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39