Wielkanoc tuż tuż. Można wykonać pisanki i palmy podczas warsztatów

2022.03.31 14:28
Wielkanoc to szczególny czas w roku liturgicznym. Same Święta poprzedzone są Wielkim Postem, a rozpoczynają się Niedzielą Palmową. Warto ten okres wykorzystać na przygotowania i wykonać własnoręcznie symbole wielkanocne: pisanki i palmę. Podlaski Instytut Kultury organizuje warsztaty o tej tematyce.
Wielkanoc tuż tuż. Można wykonać pisanki i palmy podczas warsztatów
Fot: Podlaski Instytut Kultury

Wielkanoc to już wiosenne Święta. Przyroda budzi się do życia, robi się coraz cieplej. W chrześcijaństwie Wielkanoc to czas upamiętniający zmartwychwstanie Chrystusa. Wielki Tydzień, czyli kulminacja tego okresu rozpoczyna się Niedzielą Palmową, kiedy to wyznawcy święcą kolorowe, wykonane z roślin i bibuły palmy. Ważnym symbolem tych Świąt są także ubarwione jajka - pisanki, kraszanki czy malowanki.

Palmy oraz pisanki będzie można wykonać samemu. Już w weekend (2-3.04) w Podlaskim Instytucie Kultury odbędą się warsztaty robienia palmy i pisanek.

W sobotę (2.04) w godz. 9:00 - 13:00 odbędą się warsztaty pisanki batikowej, poprowadzi je Krystyna Kunicka. Warsztaty dedykowane są osobom dorosłym, a koszt udziału to 50 zł.

Natomiast w niedzielę (3.04) odbędzie się pokaz spektaklu oraz warsztaty z wykonywania palmy dla całych rodzin.

Podlaski Instytut Kultury zaprasza rodziców i dzieci najpierw, o godz. 13:00 na spektakl Teatru pod Orzełkiem o obrzędach ludowych pt. "Kukła z wiejskiego podwórza", a zaraz po nim na rodzinne warsztaty robienia palmy z kolorowej bibuły i naturalnych gałązek. Warsztaty, które poprowadzi Magdalena Talmon, rozpoczną się o godz. 14:00 i potrwają do godz. 17:00. Koszt udziału w warsztacie to 25 zł za dziecko (opiekun nie płaci). Na spektakl wstęp wolny.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1966 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39