Wielkanocne wyroby, biżuteria i pierogi z grilla. Ruszył jarmark na rynku [ZDJĘCIA]

2016.03.19 08:02
Palmy wielkanocne i koszyczki, pisanki, baranki, smakowite wędliny, miody i chleby - to wszystko można kupić na jarmarku wielkanocnym pod Ratuszem. Potrwa on do piątku (25.03).
Wielkanocne wyroby, biżuteria i pierogi z grilla. Ruszył jarmark na rynku [ZDJĘCIA]
Fot: Grzegorz Chuczun

Tradycyjnie na rynku przed Wielkanocą stanęły stragany, na których można kupić wyroby potrzebne na świąteczny stół. Na jarmark zjechało kilkudziesięciu wystawców z 3 państw – Polski, Ukrainy i Białorusi - którzy mają w ofercie setki produktów.

Na jarmarku można więc kupić palmy i wielkanocne pisanki, stroiki oraz kosze wiklinowe. Nie brakuje ciekawego rękodzieła - ceramiki, biżuterii, wyrobów z drewna, a także zabawek dla dzieci.

Królują jednak wyroby spożywcze. Na straganach dostępne są różnego rodzaju wędliny, litewskie chleby, potrawy tatarskie, miody, oscypki, oleje tłoczone na zimno, sękacze i mrowiska, a nawet polskie wina ekologiczne. Tegoroczna ciekawostka to pierogi z grilla.

Odwiedzający imprezę mogą skosztować m.in. kartaczy lub golonki. Na dzieci czeka natomiast plac zabaw z dmuchaną zjeżdżalnią.

W niedzielę (20.03) o godz. 11.00 na odwiedzających imprezę czeka dodatkowa atrakcja - występy dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 58. Placówka będzie prowadziła kwestę i aukcję swoich autorskich płyt - dochód z akcji będzie przeznaczony na wybudowanie placu zabaw dla najmłodszych.

Jarmark wielkanocny jest czynny codziennie do 25 marca w godz. 10.00-17.00. Patronujemy imprezie.

Szczegóły: Jarmark Wielkanocny przed Ratuszem

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

928 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39