Wielkanocne zakupy – w którym markecie zapłacimy najmniej?

2015.03.28 00:00
Przez cały tydzień publikowaliśmy zestawienie cen w białostockich marketach. Dziś sprawdzamy, gdzie jest najtaniej.
Wielkanocne zakupy – w którym markecie zapłacimy najmniej?
Fot: JK

W sklepach można zauważyć coraz więcej osób, które robią już przedświąteczne zakupy. Słusznie – nie warto wszystkiego odkładać na ostatnią chwilę. Od poniedziałku publikowaliśmy ceny popularnych produktów w takich sklepach jak: Chorten, Arhelan, Piotr i Paweł, Lewiatan, Stokrotka. Sprawdziliśmy, w którym z tych marketów jest najtaniej.

Jeśli będziemy wybierali najtańsze produkty, a nie te markowe, najmniej wydamy w Lewiatanie – 65,41 zł. Na drugiej pozycji znalazła się Stokrotka, a na trzeciej – Arhelan. Nieco drożej jest w Chortenie i Piotrze i Pawle, aczkolwiek warto zwrócić uwagę, że różnica cenowa nie jest zbyt duża.

Najtańszą mąkę znajdziemy w Lewiatanie, tak samo jest z jajkami, mlekiem i groszkiem w puszce. Kurczaka w całości opłaca się kupić w Chortenie, Lewiatanie i Stokrotce. Do Piotra i Pawła warto wybrać się po kukurydzę w puszce, która kosztuje 1,99 zł.

Za wódkę Żubrówkę 0,5l w Lewiatanie zapłacimy 18,79 zł, o 10 gr więcej w Arhelanie. W Piotrze i Pawle ten sam alkohol kosztuje aż 21,99 zł.

Robiąc zakupy warto sugerować się gazetkami, które można znaleźć w każdym z powyższych marketów. Wówczas trafimy na produkty w znacznie niższej cenie niż regularna (często nawet o połowę).

Zobacz wszystkie tabele z markowymi i najtańszymi artykułami w poszczególnych marketach: Zobacz też: Wielkanocne zakupy w Piotrze i Pawle. Sprawdzamy ceny, Porównujemy ceny. Ile zapłacimy za wielkanocne zakupy w Arhelanie?, Wielkanocne zakupy. Zobacz, ile wydasz w Chortenie, Ile wydamy na wielkanocne zakupy w Lewiatanie?, Wielkanocne zakupy w Stokrotce. Porównujemy ceny

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 23-27 marca.

Justyna Kozicka
justyna.k@bialystokonline.pl

1185 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39