Wielkie bieganie w Białowieży

2005.10.10 00:00
Prawie 300 zawodników wystartowało w 12 biegach grupowych podczas sobotniego X Biegu Żubra, który odbył się w sobotę na miejskim stadionie w Białowieży.

Na starcie stanęli dorośli i dzieci z Białowieży, Hajnówki, Narwi, Narewki i innych okolicznych miejscowości. Najważniejsze, że wszyscy zawodnicy ukończyli bieg, a każdy był sowicie nagradzany gromkimi brawami i deszczem upominków.

Bieg rozgrywano w dwunastu kategoriach wiekowych. Jako pierwsze na starcie stanęły przedszkolami. Dzieci biegły na dystansie 400 metrów, a najlepsi w tej kategorii okazali się: dziewczynki - Ania Bielawska, Marysia Jabłońska i Marzenka Naumczyk, zaś w grupie chłopców - Hubert Siemieniuk, Damian Rusko i Przemek Cieślak. Dzieci dzielnie walczyły i wszystkie dobiegły do mety. Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody - rowery, wielkie misie panda i komputery. Inni uczestnicy biegu także odchodzili z wielkimi torbami upominków. Kolejna kategoria to dzieci do 8 lat w biegu na 400 metrów. Tym razem najlepsi to Kasia Kulbacka w grupie dziewcząt i Wojtek Stypułkowski wśród chłopców. Na 400 metrów biegły też dziesięciolatki - zwycięzcy w swoich grupach to Justyna Tamberg i Piotr Skiepko.
Dwa razy dłuższy dystans do pokonania miały starsze dzieci. W grupie dwunastolatków na 800 metrów zwyciężyli w swoich grupach Barbara Szuszcik i Adam Waskiewicz. Taki sam dystans do pokonania mieli 13 i 14- latkowie. W tej kategorii pierwsi na metę przybiegli Urszula Puczyńska i Wojciech Szpakowicz. Na 800 metrów biegali także uczniowie szkół średnich. Najlepsi w tej kategorii to Julita Kisła i Rafał Zasim.
Największe emocje kibiców budził ostatni bieg w kategorii open. Na dystansie 5000 metrów rywalizowało ze sobą 18 mężczyzn i 6 kobiet w bardzo różnym wieku. Najszybciej na mecie Biegu Żubra pojawili się Michał Smalec i Marzena Moniuszko.

Wszyscy zawodnicy, bez względu na wiek i dystans do pokonania doskonale się bawili. Wspólnie biesiadowali przy ognisku i wyśmienitym bigosie. Organizatorzy zapowiedzieli, że kolejne doroczne wielkie bieganie przebiegać będzie w co najmniej tak doskonałej atmosferze jak zakończony w sobotę jubileuszowy X Bieg Żubra.

Przez 10 lat w "Biegu Żubra" wzięły udział setki dzieci, młodzieży i dorosłych. Na uczestników tej imprezy zawsze czekały nagrody ufundowane przez sponsorów (w tym Amway Polska) i liczne atrakcje.

Celem "Biegu Żubra" jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy rekreacji fizycznej a także Promocja Białowieży i Puszczy Białowieskiej - jej walorów przyrodniczych. Stąd jako współorganizatorzy biegu zaangażowali się także: Wójt Gminy Białowieża, Nadleśnictwo Białowieża, Zespół Szkół Leśnych, Zespół Szkół oraz Białowieski Ośrodek Kultury.

Już od 1999 r. firma Amway Polska wspiera jako sponsor zapaleńców z Towarzystwa Sportowego Żubr z Białowieży, które jest inicjatorem imprezy sportowej o nazwie "Bieg Żubra".
Amway Polska jest wiodąca na świecie, amerykańską firmą sprzedaży bezpośredniej, której obroty sięgają 6,2 miliarda dolarów a współpracuje z nią przeszło 3 mln Niezależnych Przedsiębiorców na 57 rynkach i w 85 państwach i terytoriach.

Firma jest znana ze swej działalności charytatywnej i sponsoringowej, głównie skierowanej na pomoc dzieciom. W Europie Amway jest partnerem UNICEF i zebrał na Program Szczepień tej organizacji już 1 mln Euro oraz na pomoc dla ofiar tsunami 320 tys. Euro.
W Polsce Amway także pomaga dzieciom, wspiera szpitale, Domy Opieki, jest fundatorem wakacji, Był też sponsorem turnieju piłki nożnej dla młodzieży "O Puchar Amway" w Zabrzu.


1600 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39