Wielkie emocje w hali Mechaniaka. Białostoczanie walczyli do końca i to się opłaciło

2022.09.11 11:08
W 3. kolejce Futsal Ekstraklasy drużyna MOKS-u Słoneczny Stok Jagiellonii Białystok zmierzyła się na własnym terenie z Clearexem Chorzów. Po niezwykle emocjonującym starciu zwycięstwo w stosunku 6:5 odnieśli zawodnicy ze stolicy Podlasia.
Fot: Damian Przestrzelski/MOKS Słoneczny Stok Białystok

W pierwszych dwóch kolejkach sezonu 2022/2023 ekipa MOKS-u Słoneczny Stok Jagiellonii Białystok nie zdobyła punktów (porażki 2:8 z Constractem Lubawa i 2:3 z Red Dragons Pniewy), przez co domowy pojedynek z Clearexem miał bardzo dużą wagę. Kolejna przegrana sprawiłaby bowiem, że podlaska drużyna na dobre ugrzęzłaby w dolnych rejonach tabeli, natomiast zwycięstwo pozwalało na chwilę oddechu.

Rozgrywany w hali Zespołu Szkół Mechanicznych mecz od początku toczony był w szybkim tempie, a zgromadzeni na trybunach kibice na brak emocji nie mogli narzekać. Wynik starcia w 13. minucie otworzył Oleksandr Kolesnykov, a niedługo później na 2:0 podwyższył Jacek Stefanowicz. Niestety tuż przed przerwą Clearex odpowiedział - i to dwukrotnie - przez co obie drużyny udały się na przerwę przy remisie 2:2.

Po zmianie stron atrakcyjność spotkania nie spadła. Zaraz na początku drugiej połowy poprzeczkę obił Maciej Mizgajski, po czym do siatki po raz drugi w tym meczu trafił Kolesnykov. W dalszej fazie potyczki oglądaliśmy wymianę cios za cios. Najpierw remis dał Paweł Barański, po czym Słonecznym kolejne prowadzenie zapewnił Grzegorz Makal. Zespół z Chorzowa znów jednak odpowiedział. Do rezultatu 3:3 doprowadził… Kamil Sakowicz, który zaliczył niefortunną interwencję i skierował piłkę do własnej bramki.

Co działo się później? Czerwony kartonik obejrzał Cristian Neme, a Clearex wykorzystał chwilową grę w przewadze i sytuacja gospodarzy stała się bardzo skomplikowana. Na szczęście białostoczanie walczyli do końca, a wiara w sukces pozwoliła rzutem na taśmę odwrócić losy spotkania. Żółto-Czerwoni w końcowej fazie meczu wycofali bramkarza, a 2 gole strzelił Mateusz Lisowski i to MOKS po sobotnim starciu mógł się cieszyć z 3 oczek. Podlaska drużyna zwyciężyła z Clearexem 6:5.

15. AZS UW Darkomp Wilanów 1 0 2:13

MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok - Clearex Chorzów 6:5 (2:2)
Bramki: Oleksandr Kolesnykov 13, 26, Jacek Stefanowicz 17, Grzegorz Makal 32, Mateusz Lisowski 38, 40 – Łukasz Biel 17, Mariusz Seget 18, Paweł Barański 32, Kamil Sakowicz 33 sam., Przemysław Dewucki 35