Wielkie zmiany w Jagiellonii. Będzie nie tylko nowy trener, ale także prezes?

2021.12.29 10:28
Zdaniem Jakuba Seweryna z portalu sport.pl trenerem Jagiellonii Białystok zostanie Piotr Nowak. Na tym jednak nie koniec wiadomości. Były pracownik biura prasowego Dumy Podlasia zdradził też, że w klubie szykuje się roszada na stanowisku prezesa.
Wielkie zmiany w Jagiellonii. Będzie nie tylko nowy trener, ale także prezes?
Fot: Grzegorz Chuczun

Dobrze poinformowany w sprawach Jagiellonii Jakub Seweryn ogłosił, że działacze białostockiej drużyny nie dogadali się z Jerzym Brzęczkiem (ten prawdopodobnie miał zbyt wygórowane wymagania finansowe na poziomie 100-120 tys. zł miesięcznie), dlatego nowym szkoleniowcem Żółto-Czerwonych zostanie Piotr Nowak.

57-latek, który od ponad 4 lat jest bezrobotny, w trakcie swojej kariery trenerskiej pracował w takich klubach jak Lechia Gdańsk, DC United oraz Philadelphia Union. Ponadto Nowak pełnił rolę asystenta w reprezentacji USA oraz samodzielnie prowadził zespół U-23 Stanów Zjednoczonych.

Co ciekawe, zdaniem Seweryna w Jagiellonii dojdzie też do zmiany na stanowisku prezesa. Agnieszkę Syczewską, która pełni tę rolę od lipca, ma zastąpić Wojciech Pertkiewicz, czyli były prezes Arki Gdynia (lata 2012-2019), a obecnie wiceprzewodniczący Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
1012 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39