Wielkimi krokami nadchodzi premiera nowego spektaklu Teatru Dramatycznego!

2024.02.29 11:03
Trwają przygotowania do premiery najnowszego spektaklu w Teatrze Dramatycznym. "Szwagierki" to musical ukazujący czternaście kobiet uwięzionych w symbolicznej kuchni. Nad sztuką pracuje zespół cenionych i znanych twórców.
Wielkimi krokami nadchodzi premiera nowego spektaklu Teatru Dramatycznego!
Fot: Materiały prasowe

"Szwagierki" to opowieść pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, ukazująca czternaście kobiet uwięzionych w klaustrofobicznej przestrzeni codzienności, czyli symbolicznej kuchni. Tekst, choć pochodzi z lat 60. XX wieku, wciąż zadziwia swoją aktualnością, dowcipem i satyrą. Przedstawienie jest przygotowywane przez zespół cenionych i znanych twórców. Reżyser Michał Znaniecki zaprosił do współpracy włoskiego scenografa Luigiego Scoglio:

- Uważam, że koncepcja przestrzeni stworzonej na potrzeby spektaklu jest bardzo solidna i konkretna. Chcieliśmy oddać ideę przestrzeni klaustrofobicznej, podkreślając kolorami i surrealistycznymi elementami cynizm, a w pewnym sensie także brutalność relacji między kobietami zamkniętymi w swoim świecie, skupionym na konsumpcjonizmie i zazdrości. W tym konkretnym przypadku chcieliśmy przedstawić kuchnię opisaną w tekście jako miejsce, z którego prawie nie można uciec, ale które w pewnych momentach jest rozświetlone ciekawymi pomysłami scenicznymi. Myślę, że mogą one zapewnić widzom świetną zabawę - mówi Luigi Scoglio.

Kostiumy do musicalu "Szwagierki" zostały zaprojektowane przez Bartosza Jakuba Kamińskiego-Lingo. Za choreografię odpowiada Inga Pilchowska, natomiast muzykę skomponował Hadrian Filip Tabęcki. Reżyserem świateł jest Dawid Karolak, a konsultacje wokalne prowadzi Anna Ozner. W trakcie prób aktorom towarzyszy Marcin Nagnajewicz. Scenografię, rekwizyty i kostiumy przygotowują rzemieślnicy teatralni w stolarni oraz pracowniach krawieckiej i plastyczno-modelatorskiej Teatru Dramatycznego:

- Produkcja spektaklu "Szwagierki" to dla nas prawdziwe wyzwanie. Projekty scenografii Luigiego Scoglioi kostiumów autorstwa Bartosza Jakuba Kamiński-Lingo są niezwykle efektowne, ale i pracochłonne. Nasi wybitni specjaliści intensywnie pracują nad tym, aby efekt finalny zadowolił twórców spektaklu, ale także zachwycił naszych widzów - mówi dr Martyna Faustyna Zaniewska, Zastępca Dyrektora ds. technicznych.

W musicalu zagrają: Beata Chyczewska, Justyna Godlewska-Kruczkowska, Arleta Godziszewska, Paula Gogol, Katarzyna Mikiewicz, Agnieszka Możejko-Szekowska, Katarzyna Siergiej, Urszula Szmidt, Kamila Wróbel-Malec, Monika Zaborska, Sławomir Popławski, Mateusz Stasiulewicz oraz gościnnie Renata Dobosz oraz Małgorzata Putynkowska/Alicja Ewa Złoch.

Premiera spektaklu "Szwagierki" odbędzie się 9 marca na scenie Auli Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku. Bilety na przedstawienie dostępne są w kasie Teatru (ul. Suraska 1) oraz w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl.

Więcej informacji: Premiera: spektakl "Szwagierki"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

515 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39