Wiemy już, kto będzie rektorem Wyższej Szkoły Administracji Publicznej

2015.09.01 00:00
W czerwcu w Wyższej Szkole Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku ogłoszony został konkurs na funkcję Rektora na nową kadencję, która będzie trwała od 1 września 2015 r. do 31 sierpnia 2019 r.
Wiemy już, kto będzie rektorem Wyższej Szkoły Administracji Publicznej
Fot: wsap.edu.pl

Kandydaci do udziału w konkursie mieli czas do 31 lipca na złożenie wymaganych dokumentów. Dokładnie miesiąc później na posiedzeniu senatu wybrane zostały nowe władze uczelni. Rektorem Wyższej Szkoły Administracji Publicznej został dr Eugeniusz Nikulin, który ze szkołą związany jest od 2003 roku. Nikulin jest doktorem nauk wojskowych o specjalności bezpieczeństwo państwa. Wcześniej był prorektorem tej uczelni.

W ostatnich latach władza w Wyższej Szkole Administracji Publicznej dość często się zmieniała. Poprzednim rektorem był dr Andrzej Malec, który w kwietniu tego roku złożył rezygnację. Przed nim urząd ten sprawowała zaledwie kilka miesięcy dr hab. Hanna Konopka, która zastąpiła prof. Patrycję Suwaj. Suwaj została wybrana na rektora na początku października 2013, z powodów zdrowotnych zrezygnowała z tej funkcji po niespełna pół roku. Przed nią stanowisko to pełnili dr Robert Szczepankowski i prof. Jerzy Kopania.

Prorektorem ds. studentów został dr Jacek Pietraszewski. Będzie on również sprawował funkcję rzecznika prasowego uczelni. Pietraszewski dotychczas pracował jako rzecznik prasowy straży miejskiej w Białymstoku.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

861 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39