Wiemy, kto w Podlaskiem zdobył mandaty senatorskie. Historyczna zmiana!

2023.10.16 18:40
Wszystko jest już jasne. W Senacie zasiądzie Anna Bogucka, Marek Komorowski z PiS oraz Maciej Żywno z Polski 2050.
Wiemy, kto w Podlaskiem zdobył mandaty senatorskie. Historyczna zmiana!
Fot: Polska 2050

Były wojewoda i były wicemarszałek podlaski Maciej Żywno wygrał w okręgu obejmującym Białystok oraz powiaty białostocki i sokólski. W izbie wyższej parlamentu nowej kadencji oprócz niego zasiądzie burmistrz Czyżewa Anna Bogucka oraz Marek Komorowski z PiS, który pełnił już funkcję senatora.

Możemy mówić o historycznej zmianie w wyborach do Senatu w woj. podlaskim. Mimo że PiS utrzymało dwa mandaty, to jednocześnie utraciło miejsce na rzecz przedstawiciela okręgu nr 60. Sprawdził się Podlaski Pakt Senacki, złożony z ugrupowań opozycyjnych. Wspólny kandydat KO, Lewicy i POLSKA 2050 miał znacząco lepszy wynik niż dotychczasowy senator PiS.

Co ciekawe, Anna Bogucka zastąpi na stołku senatora swojego męża - Jacka Boguckiego, który w tegorocznych wyborach startował z powodzeniem do Sejmu.

Największą porażkę poniósł w wyborczej walce Mariusz Gromko, senator mijającej kadencji, były przewodniczący białostockiej rady miejskiej. Do Senatu nie wejdzie również kandydat Konfedereacji - Zbigniew Kasperczuk.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

331 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39