Więźniowie znów wyremontowali budy. Już trafiły do schroniska

2022.06.07 14:25
Więźniowie w ramach programu resocjalizacji "Zmieniamy psi los" znów odremontowali budy. Przekazali je już na rzecz Schroniska w Białymstoku.
Więźniowie znów wyremontowali budy. Już trafiły do schroniska
Fot: Służba Więzienna

Służba więzienna i Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku współpracują ze sobą już drugi rok. Dzięki realizacji programu resocjalizacji "Zmieniamy psi los" bezdomne czworonogi co jakiś czas otrzymują nowe budy. W ubiegłym roku osadzonym udało się odnowić 34 domki dla psiaków. Praca nad nimi niesie korzyści dla obu stron – więźniowie uczą się nowych umiejętności oraz pracy zespołowej i indywidualnej, a zwierzęta mają lepsze warunki bytowe.

- Widziałem wielokrotnie skazanych podczas naprawy tych bud, jak wyglądają po rozbiórce, a tu widzimy efekt końcowy. Daje to dla nas oraz dla skazanych, którzy je odnawiają satysfakcję. Są to skazani, ale ludzie tacy jak inni, często chcą pomagać i tu mogą z tego skorzystać. Jednocześnie są zatrudnieni na warsztatach przy różnych innych pracach – mówił w ubiegłym roku podpułkownik Jarosław Andrzejuk, zastępca dyrektora aresztu śledczego w Białymstoku podczas przekazania bud.

Koszt zakupu nowej budy sięga około 1300 zł, zaś remont to wydatek rzędu 350 zł. W ramach współpracy białostockie schronisko kupuje materiały, a osoby przebywające w białostockim areszcie (które biorą udział w programie resocjalizacyjnym) bezpłatnie je odnawiają.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1124 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39