Wigry domknęły kadrę, ale przegrały z rezerwami rosyjskiego ekstraklasowicza

2017.02.12 16:44
Wigry Suwałki przegrały w pierwszym meczu sparingowym podczas cypryjskiego zgrupowania. Silniejsze od podlaskiego I-ligowca okazały się rezerwy FK Krasnodar, które pokonały Biało-Niebieskich 2:1.
Fot: Fanpage Wigry Suwałki

Podopieczni Dominika Nowaka nie sprostali drugiemu garniturowi FK Krasnodar i polegli w Agía Nápie z rosyjskim przeciwnikiem 1:2. Wynik nie oddaje jednak przebiegu boiskowych wydarzeń, gdyż Wigry - w spotkaniu z zagranicznym rywalem - zaprezentowały się nieźle. Zawodnicy z Suwałk dochodzili do wielu sytuacji bramkowych, ale w kluczowych momentach brakowało im skuteczności przy wykończeniu akcji. Jedynego gola dla półfinalisty Pucharu Polski zdobył Kamil Adamek.

Już za 2 dni (14.02) Wigry rozegrają kolejną grę kontrolną. Tym razem piłkarze podlaskiego zespołu zmierzą się z ormiańskim FC Pyunik.

Jak informują władze I-ligowca – kadra zespołu jest już domknięta. Wczoraj (11.02) kontrakt z suwalską drużyną podpisał Hiszpan Omar Santana - który wiosną 2016 r. występował w drużynie Dominika Nowaka - i jest to prawdopodobnie ostatni nowy zawodnik Biało-Niebieskich podczas trwającego okienka transferowego.

Wigry Suwałki - FK Krasnodar II 1:2
Bramka dla Wigier: Kamil Adamek 83

Wigry Suwałki: (I połowa) Hieronim Zoch - Janusz Bucholc, Václav Cverna, Maciej Wichtowski, Frank Adu Kwame - Adrian Karankiewicz, Mateusz Radecki, Łukasz Wroński, Damian Kądzior, Damian Gąska, Kamil Zapolnik (30' Kuku)

(II połowa) Damian Podleśny - Janusz Bucholc (60' Filip Rusiak), Rafał Remisz, Paweł Baranowski, Artur Bogusz, Rafał Augustyniak, Miłosz Kozak, Adam Ryczkowski, Omar Santana, Robert Dadok, Kuku (60' Kamil Adamek)