Wigry - Olimpia. Sparing bez rozstrzygnięcia

2018.07.13 20:07
W piątkowy (13.07) wieczór w Olecku doszło do sparingowego starcia dwóch podlaskich zespołów. I-ligowe Wigry Suwałki zmierzyły się z III-ligową Olimpią Zambrów. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
Fot: Wigry Suwałki

Po kilku dobrych wynikach z niezłymi rywalami (zwycięstwa nad Dainavą Alytus oraz Stomilem Olsztyn i remisy z CFR Cluj, a także Jagiellonią Białystok), tym razem suwalskie Wigry zawiodły. Mecz kontrolny numer pięć z Olimpią Zambrów zakończył się bowiem wynikiem 0:0.

Podopieczni Kamila Sochy w przeciągu całej rywalizacji byli zespołem wyraźnie lepszym, ale sprawniejsze operowanie piłką nie przynosiło oczekiwanych efektów. Biało-Niebiescy najbliżej strzelenia gola byli w 62. minucie spotkania, kiedy to drużynie z Nice I Ligi przyznany został rzut karny. Do jedenastki podszedł Robert Bartczak, który to jednak trafił w słupek.

Kolejny sparing suwalczanie mają zaplanowany na sobotę (14.07). Tego dnia ekipa z zaplecza Lotto Ekstraklasy zmierzy się z Romintą Gołdap. Jeżeli chodzi o Olimpię, to ta potyczką z Wigrami dopiero rozpoczęła serię testowych spotkań. Następne boje - ze Zniczem Biała Piska w Sokółce i Podlasiem Biała Podlaska w Mielniku - gracze Artura Woronieckiego stoczą w środę (18.07).

Wigry Suwałki - Olimpia Zambrów 0:0 (0:0)

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Piotr Kwaśniewski, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Jonatan Straus, Damian Pawłowski, Filip Karbowy, Robert Bartczak, Paweł Kaczmarczyk (62' Paweł Olszewski), Bartosz Olszewski (46' Bartosz Mroczek), Aron Stasiak (46' Kamil Sabiłło)

Olimpia Zambrów (I połowa): Piotr Czapliński - Przemysław Jastrzębski, Tomasz Porębski, Emil Łupiński, Michał Hryszko, Patryk Malinowski, Mateusz Jastrzębski, Kamil Jackiewicz, Kamil Zalewski oraz dwóch graczy testowanych

Olimpia Zambrów (II połowa): Piotr Czapliński - Łukasz Gryko, Tomasz Porębski, Emil Łupiński oraz siedmiu graczy testowanych