Wigry przegrały z 14-krotnym mistrzem Polski

2022.04.03 20:40
W niedzielne (3.04) popołudnie Wigry Suwałki doznały pierwszej porażki w 2022 r. Silniejszy od Biało-Niebieskich okazał się chorzowski Ruch.
Wigry przegrały z 14-krotnym mistrzem Polski
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

Suwalskie Wigry w rundzie wiosennej spisują się bardzo dobrze, ale w niedzielę podopieczni Grzegorza Mokrego nie byli w stanie urwać punktów znajdującemu się na podium Ruchowi. To goście rozpoczęli lepiej rozgrywane przy ul. Zarzecze starcie, i to oni w 10. minucie otworzyli wynik rywalizacji. Na listę strzelców, oddając uderzenie z najbliższej odległości, wpisał się Piotr Stępień.

Później groźniej atakowali Biało-Niebiescy, lecz piłkarzom Wigier nie udało się zapakować futbolówki do siatki. Duża w tym zasługa stojącego między słupkami Jakuba Bieleckiego, który kilkukrotnie popisał się interwencjami na najwyższym poziomie.

Zaraz po zmianie stron błąd w defensywie suwalczan wykorzystał Tomasz Foszmańczyk i w zasadzie w tym momencie było po meczu. Zawodnicy Ruchu bardzo mądrze pilnowali prowadzenia 2:0, które udało im się utrzymać aż do samego końca, dlatego pierwsza porażka Wigier w tym roku stała się faktem.

W następnej serii II-ligowych zmagań rywalem Biało-Niebieskich będą rezerwy Śląska Wrocław. Starcie to rozpocznie się w niedzielę (10.04) o godz. 12.30.

Aktualna tabela: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

Wigry Suwałki - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
Bramki: Piotr Stępień 10, Tomasz Foszmańczyk 46

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Kacper Michalski, Bojan Gvozdenović (72' Michał Żebrakowski), Tomasz Lewandowski, Rudinilson, Patryk Mularczyk - Mariusz Rybicki (63' Kosei Iwao), Mikołaj Łabojko, Bartłomiej Babiarz (64' Werick Caetano), Mateusz Sowiński (72' Bartosz Prętnik) - Mateusz Lewandowski (80' Denis Gojko)

Ruch Chorzów: Jakub Bielecki - Filip Nawrocki, Rusłan Zubkow, Remigiusz Szywacz - Paweł Żuk (84' Przemysław Szkatuła), Michał Mokrzycki, Patryk Sikora, Tomasz Foszmańczyk (84' Filip Żagiel), Tomasz Wójtowicz (90' Jakub Malec) - Łukasz Janoszka (90' Kacper Bąk), Piotr Stępień (80' Piotr Wyroba)

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1016 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39