Wigry się potknęły, ale w 2022 r. wciąż są niepokonane

2022.03.26 15:39
W meczu otwierającym 25. kolejkę eWinner II ligi Wigry zmierzyły się na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Choć Biało-Niebiescy szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie, to jednak sobotniego (26.03) starcia podopieczni Grzegorza Mokrego nie zwyciężyli.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

Po zimowej przerwie Wigry najpierw wygrały z Sokołem Ostróda (3:1), później zremisowały z liderującą Stalą Rzeszów (3:3), a następnie ekipa z północno-wschodniej Polski ograła Radunię Stężyca (3:1) i Wisłę Puławy (2:0). W sobotę Biało-Niebiescy znów nie dali się pokonać, aczkolwiek po delegacyjnym starciu ze Zniczem Pruszków zawodnicy trenowani przez Grzegorza Mokrego z pewnością nie będą przesadnie zadowoleni. Wszystko dlatego, że suwalczanie dali sobie wyrwać 2 punkty.

Już w 5. minucie Wigry prowadziły 1:0, bo z obrębu szesnastki celne uderzenie oddał Mateusz Lewandowski, a po niespełna dwóch kwadransach zmagań Biało-Niebiescy wygrywali nawet 2:0, gdyż celną główką, po centrze z rzutu rożnego, popisał się Rudinilson. Niestety w dalszej fazie spotkania drużyna z Suwałk nie potrafiła utrzymać korzystnego dla siebie wyniku. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola strzelił Marcin Bochenek, a w 77. minucie do remisu doprowadził Mateusz Możdżeń, który to świetnie przymierzył z rzutu wolnego, w efekcie czego sobotni pojedynek zakończył się rezultatem 2:2.

O kolejne II-ligowe punkty Biało-Niebiescy powalczą teraz w niedzielę (3.04). Tego dnia na stadion mieszczący się przy ul. Zarzecze przyjedzie znajdujący się na podium Ruch Chorzów.

Znicz Pruszków - Wigry Suwałki 2:2 (1:2)
Bramki: Marcin Bochenek 45, Mateusz Możdżeń 77 - Mateusz Lewandowski 6, Rudinilson 25

Znicz Pruszków: Piotr Misztal - Michał Orzechowski (63' Mateusz Możdżeń), Marcin Bochenek, Igor Lewczuk, Martin Baran (72' Gian Mendez), Kamil Niewiadomski - Maciej Machalski (46' Tymon Proczek), Krystian Pomorski, Lukas Hrnciar - Shuma Nagamatsu, Mariusz Gabrych (80' Jakub Ostrowski)

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Michał Ozga, Bojan Gvozdenović, Tomasz Lewandowski, Rudinilson, Patryk Mularczyk (86' Kosei Iwao) - Mariusz Rybicki (74' Michał Żebrakowski), Mikołaj Łabojko, Bartłomiej Babiarz (61' Werick Caetano), Mateusz Sowiński (85' Bartosz Prętnik) - Mateusz Lewandowski