Wigry sięgnęły po doświadczenie. Do klubu przyszedł Martin Dobrotka

2020.02.05 10:56
Martin Dobrotka został piłkarzem Wigier Suwałki. Słowak to już ósma nowa twarz w podlaskim zespole tej zimy.
Wigry sięgnęły po doświadczenie. Do klubu przyszedł Martin Dobrotka
Fot: Wigry Suwałki

Wigry Suwałki to klub, który na zapleczu PKO Ekstraklasy przeprowadził w trwającym okienku najwięcej transferów. Czy ilość przełoży się na jakość i Biało-Niebiescy zdołają utrzymać się na szczeblu Fortuna I Ligi? O tym przekonamy się za kilka miesięcy, ale przesłanki, by suwalscy kibice byli pełni nadziei, oczywiście są.

Do ekipy z Podlasia dołączyli bowiem m.in. Johan Oremo, który rozegrał 224 spotkania w szwedzkiej ekstraklasie czy też Denis Gojko, czyli ofensywny zawodnik mający na swym koncie 20 gier na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. 21-latek przyszedł do Wigier z Piasta Gliwice na zasadzie wypożyczenia. Inną ciekawą postacią w kadrze Podlasian jest Adam Najem, a więc reprezentant Afganistanu, który urodził się w Stanach Zjednoczonych i to właśnie tam grywał przez całą swoją karierę.

W środę (5.02) Biało-Niebiescy sięgnęli natomiast po kolejne interesujące wzmocnienie. Piłkarzem Biało-Niebieskich został bowiem Martin Dobrotka, czyli doświadczony, bo już 35-letni, środkowy obrońca. Defensor ten w ostatnim czasie reprezentował barwy Stali Mielec. W trwającym sezonie Słowak zanotował w swoim poprzednim klubie 9 występów, w których strzelił 1 gola. Wcześniej Dobrotka przez wiele lat grał w Slovanie Bratysława oraz miał krótsze lub dłuższe przygody ze Slavią Praga, MFK Skalica, FC ViOn Zlate Moravce, Banikiem Sokolov oraz Dynamem Czeskie Budziejowice.

Martin związał się z Wigrami umową ważną do końca sezonu 2019/2020.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1157 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39