Wigry Suwałki. Mirosław Smyła trenerem, Marek Jóźwiak doradcą zarządu ds. sportowych

2019.04.09 10:55
W niedzielę (7.04) funkcję trenera Wigier Suwałki przestał pełnić Ariel Jakubowski. Jego miejsce we wtorek (9.04) zajął Mirosław Smyła, który ostatnio - zanim ten zespół przejął Mariusz Rumak - pracował w Odrze Opole.
Wigry Suwałki. Mirosław Smyła trenerem, Marek Jóźwiak doradcą zarządu ds. sportowych
Fot: Wigry Suwałki

Piłkarską I ligę w Suwałkach spróbuje utrzymać Mirosław Smyła. Niespełna 50-letni szkoleniowiec obejmuje Wigry w bardzo trudnym momencie. Podlaska drużyna na 7 spotkań przed końcem rozgrywek okupuje przedostatnie miejsce w stawce, ale strata do bezpiecznych lokat nie jest na tyle duża, by misja ratowania bytu na zapleczu Lotto Ekstraklasy była niemożliwa. Wynosi ona bowiem tylko 3 oczka.

Smyła to trener, który w przeszłości pracował w takich zespołach, jak GKS Tychy, Rozwój Katowice, Zagłębie Sosnowiec czy Odra Opole. Widzimy więc, że do tej pory następca Ariela Jakubowskiego prowadził drużyny jedynie na Śląsku i w jego okolicach. Wyprawa na północny-wschód to zatem dla Smyły sporych rozmiarów nowość.

We wtorek suwalski klub ogłosił nie tylko nazwisko nowego trenera, ale także przedstawił doradcę zarządu ds. sportowych. Funkcję tę objął Marek Jóźwiak, czyli były piłkarz reprezentacji Polski i Legii Warszawa (oraz dyrektor sportowy w tym klubie), który w ostatnim czasie spełniał się w roli telewizyjnego eksperta.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1611 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39