Wigry Suwałki przegrały z III-ligowcem. Padło aż 7 goli

2022.01.22 18:51
Suwalskie Wigry przygotowują się do rundy wiosennej na szczeblu II ligi. W kolejnej grze sparingowej Biało-Niebiescy przetestowali swą formę na tle Legionovii Legionowo. Ta nie jest jeszcze najwyższa, gdyż niżej notowany przeciwnik zwyciężył 4:3.
Fot: Wigry Suwałki

Podopieczni Grzegorza Mokrego w pierwszej zimowej grze kontrolnej rozbili ostatni zespół III ligi, czyli Wissę Szczuczyn, aż 8:0, ale już kolejny mecz sparingowy, tym razem z liderem wspomnianych rozgrywek, aż tak udany w wykonaniu Wigier nie był. Drużyna z Suwałk do przerwy przegrywała z Legionovią 0:1 i choć po zmianie stron suwalczanie aż 3-krotnie pokonali bramkarza rywali, to jednak porażki uniknąć im się nie udało. Wszystko przez to, że i ekipa z Legionowa dołożyła następne 3 trafienia, w efekcie czego drużyna z niższego szczebla wygrała z Wigrami 4:3.

W trakcie spotkania rozgrywanego w hali pneumatycznej giżyckiego COS-u gole na konto Biało-Niebieskich strzelali Mateusz Lewandowski oraz Łukasz Kubrak. Trzecia bramka była trafieniem samobójczym.

Kolejny pojedynek kontrolny klub z północno-wschodniej Polski stoczy w środę (26.01). Jeżeli nic się nie zmieni, przeciwnikiem Wigier będzie litewska Suduva Mariampol.

Wigry Suwałki - Legionovia Legionowo 3:4 (0:1)
Bramki: Mateusz Lewandowski, Łukasz Kubrak, zawodnik nieznany sam. - Bartosz Mroczek, Grzegorz Wojdyga, Patryk Koziara, Daniel Smuga

Wigry Suwałki: (I połowa) zawodnik testowany - Bartosz Prętnik, Filip Kozłowski, Michał Ozga, Łukasz Bogusławski, Kosei Iwao, Werick Caetano, Mikołaj Łabojko, zawodnik testowany, Denis Gojko, Michał Żebrakowski. (II połowa) zawodnik testowany - Filip Kozłowski (65' Bartosz Prętnik), Tomasz Lewandowski, Piotr Pierzchała, Bartłomiej Babiarz, Patryk Mularczyk, Elso Brito, Eryk Matus, Łukasz Kubrak, Mariusz Rybicki, Mateusz Lewandowski.