Wigry wciąż bez zwycięstwa w letnich sparingach

2019.07.12 17:35
Piłkarze Wigier Suwałki rozegrali w piątek (12.07) trzecią grę kontrolną przed sezonem 2019/2020. Podlasianie tym razem zmierzyli się ze Stomilem Olsztyn.

Najpierw było 1:2 z Jagiellonią Białystok, które dało się zrozumieć, ale już remis 1:1 z II-ligową Pogonią Siedlce nie pozostawiał złudzeń - przed Wigrami bardzo trudna walka o utrzymanie na zapleczu PKO Ekstraklasy. Potwierdził to także piątkowy sparing ze Stomilem Olsztyn. Toczony w Bartoszycach pojedynek Podlasianie przegrali aż 1:4.

A przecież warto zaznaczyć, że wynik ten mógł być jeszcze wyższy, gdyż w 53. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Waldemar Gancarczyk. Nie mylili się za to inni. Gole dla Stomilu zdobyli Rafał Remisz, Wiktor Biedrzycki, Koki Hinokio oraz Mateusz Cetnarski. Honorowe trafienie dla Wigier tuż po przerwie zaliczył Joel Huertas.

Jak na razie - na dwa tygodnie przed startem I-ligowych rozgrywek - widać, że trener Biało-Niebieskich - Adam Fedoruk - nie zdążył jeszcze poukładać nowych klocków. A tych przybyło naprawdę sporo. W przerwie między sezonami suwalski zespół opuściło bowiem ośmiu zawodników, zaś w ich miejsce pojawiło aż dziesięć nowych twarzy.

Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki 4:1 (2:0)
Bramki: Rafał Remisz 3, Wiktor Biedrzycki 19, Koki Hinokio 53, Mateusz Cetnarski 69k - Joel Huertas 47k

Stomil Olsztyn: (I połowa) Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Rafał Remisz, Ołeh Tarasenko, Lukas Kuban - Artur Siemaszko, Wiktor Biedrzycki, Wojciech Hajda, Grzegorz Lech, Mateusz Gancarczyk - Szymon Sobczak. (II połowa) Michał Leszczyński - Wojciech Dziemidowicz, Aleksander Kowalski, Jakub Tecław, Jakub Mosakowski - Waldemar Gancarczyk, zawodnik testowany (70' Hubert Szramka), Paweł Głowacki, Mateusz Cetnarski, Bartłomiej Niedziela - Koki Hinokio (70' zawodnik testowany)

Wigry Suwałki: Dominik Kąkolewski (46' Jan Balawejder) - Grzegorz Aftyka (80' Jakub Świątek), Arkadiusz Najemski (46' Sebastian Zalepa), Adrian Piekarski, Paweł Gierach (75' Christian Suski), Robert Bartczak (46' Oskar Furst), Łukasz Sosnowski (46' zawodnik testowany), Adrian Karankiewicz (46' Filip Karbowy), Cezary Sauczek (60' Szymon Łapiński), Joel Huertas, Kevin Levis (46' Kamil Sabiłło)