Wigry zagrały sparing z Wissą. To był pogrom

2022.01.15 17:03
Suwalskie Wigry rozegrały w sobotę (15.01) pierwszy zimowy sparing. Biało-Niebiescy zmierzyli się z rywalem z regionu, czyli Wissą Szczuczyn. Podopieczni Grzegorza Mokrego pokonali III-ligowca aż 8:0.
Fot: Wigry Suwałki

Po rundzie jesiennej Wigry zajmują w II-ligowej tabeli 9. miejsce. Celem suwalczan wiosną jest przedostanie się do strefy barażowej, co pozwoli włączyć się do walki o awans.

Aby bój o I ligę był możliwy, zimą trzeba solidnie popracować na treningach. Biało-Niebiescy pod okiem Grzegorza Mokrego już od jakiegoś czasu odbywają różnego rodzaju zajęcia, a w sobotę przyszła pora na pierwszy w 2022 r. sparing.

Wigry w Suwałkach zmierzyły się z Wissą Szczuczyn, która to - delikatnie mówiąc - nie była dla podlaskiego II-ligowca wymagającym przeciwnikiem. Już przed przerwą gole na konto Biało-Niebieskich zdobyli Mateusz Lewandowski oraz Mikołaj Łabojko, dzięki czemu gospodarze wygrywali 2:0, a po zmianie stron worek z bramkami rozwiązał się już na dobre. Wigry ostatecznie rozgromiły Wissę aż 8:0. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się Michał Żebrakowski (x2), Mateusz Sowiński, Michał Ozga oraz Denis Gojko (x2).

Jeżeli plan przygotowań nie ulegnie zmianie, następnym sparingowym rywalem Wigier będzie Legionovia Legionowo.

Wigry Suwałki - Wissa Szczuczyn 8:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Lewandowski 5, Mikołaj Łabojko 41, Michał Żebrakowski 56, 75, Mateusz Sowiński 66, Michał Ozga 72, Denis Gojko 78, 82

Wigry Suwałki: (I połowa) Hieronim Zoch - zawodnik testowany, Łukasz Bogusławski, Tomasz Lewandowski, Michał Ozga, zawodnik testowany, Bartłomiej Babiarz, Mikołaj Łabojko, zawodnik testowany, Mariusz Rybicki, Mateusz Lewandowski. (II połowa) Piotr Słowikowski - zawodnik testowany (70' Łukasz Kubrak), Tomasz Lewandowski (60' Michał Ozga), Piotr Pierzchała, Bartosz Prętnik, zawodnik testowany (70' Jakub Kunicki), zawodnik testowany (60 Mateusz Sowiński), Werick Caetano, Kosei Iwao, Denis Gojko, Michał Żebrakowski