Wkrótce Międzynarodowy Dzień Teatru. Możesz dołączyć do specjalnej akcji

2015.02.06 00:00
Teatr Dramatyczny w Białymstoku zaprasza do udziału w ogólnopolskim programie "Dotknij teatru", przygotowywanym z okazji przypadającego 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru.
Wkrótce Międzynarodowy Dzień Teatru. Możesz dołączyć do specjalnej akcji
Fot: AD
Teatr Dramatyczny jest koordynatorem regionalnym projektu

"Dotknij teatru" to program edukacyjny, który poprzez różnorodne działania: spektakle, warsztaty, czytania dramatów, próby otwarte, projekcje, wykłady skumulowane w tygodniu następującym po Międzynarodowym Dniu Teatru, pozwala widzom poznać teatr "od kuchni" i tym samym zachęca do aktywnego udziału w życiu teatralnym.

Tegoroczną edycję, przypadającą w rocznicę 250-lecia teatru publicznego w Polsce, zaplanowano między 27 marca a 3 kwietnia. Dla teatru udział w akcji oznacza zorganizowanie specjalnego wydarzenia, np. warsztatu, spotkania, wycieczki po teatrze lub przekazanie nieodpłatnych zaproszeń na spektakle czy wydarzenia repertuarowe. Wydarzenia i teatry je organizujące będą promowane jako część obchodów 250-lecia teatru publicznego.

Teatr Dramatyczny ponownie został koordynatorem regionalnym projektu i zaprasza inne podmioty do przyłączenia się do akcji. Aby stać się częścią "Dotknij teatru 2015", wystarczy skontaktować się z koordynatorem regionalnym i zgłosić swoje wydarzenie: Emilia Siemakowicz (Teatr Dramatyczny, tel. 85 74 99 163
, e-mail: esiemakowicz@dramatyczny.pl).

Po raz pierwszy akcję "Dotknij teatru" zorganizowała w 2010 roku łódzka Grupa Inicjatywna. Niemal równocześnie w Warszawie w 2011 roku rozwinął się projekt Instytutu Teatralnego Chodź do teatru!, realizujący podobne cele. Oba podmioty postanowiły połączyć siły oraz zaprosić do programu kolejne regiony. W 2012 roku wspólnie świętowano Dzień Teatru w Łodzi, w Wielkopolsce, na Śląsku i na Mazowszu. W 2014 roku zorganizowano już ponad 700 wydarzeń w 49 miastach w całej Polsce.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1191 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39