Właśnie powstaje jeden z największych sportowych murali w Polsce

2022.04.25 18:03
W Suwałkach, na ścianie szczytowej budynku wielorodzinnego Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Alfreda Wierusza Kowalskiego 9, powstaje ogromny mural z okazji 75-lecia Wigier.
Właśnie powstaje jeden z największych sportowych murali w Polsce
Fot: Wigry Suwałki

W tym roku suwalskie Wigry świętują 75-lecie swojego istnienia. Z tej okazji klub planuje wiele atrakcji. Częścią obchodów jest m.in. stworzenie wyjątkowego muralu.

Autorem koncepcji i wykonawcą pracy jest artysta tworzący pod pseudonimem "Vinci", który w 2019 r. zrealizował widowiskowy mural niepodległościowy upamiętniający 100. rocznicę odzyskania wolności przez Suwałki.

Do namalowania jednego z największych sportowych murali w naszym kraju zużytych ma zostać ponad 250 litrów farby. Powierzchnia dzieła, które bazuje na haśle "Razem tworzymy legendę", będzie miała ponad 400 m2.

- Hasło zobrazowałem w trzech wariantach, w których przedstawiony jest proces kreowania zawodników, zaczynając od marzeń dziecka, wsparcia rodziców, kibiców, sztabu trenerskiego, kończąc na sportowej rywalizacji - opowiada "Vinci".

Rodzący się przy ul. Alfreda Wierusza Kowalskiego 9 mural ma być gotowy w połowie maja. W głosowaniu odbywającym się w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego za powstaniem tego sportowego dzieła było 1350 osób.

- Dzięki środkom finansowym pozyskanym z tegorocznej edycji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego, wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku oraz zaangażowaniu sponsorów możemy wykonać wyjątkowy i spektakularny symbol, który przez wiele lat będzie upamiętniał najstarszy klub sportowy w Suwałkach - mówi Marek Wołągiewicz, wiceprezes Wigier.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1282 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39