Włoskie Śniadanie Mistrzów w ogrodach Pałacu Branickich

2021.08.20 09:28
W sobotę (21.08) w ogrodach Pałacu Branickich będzie można zrelaksować się we włoskich klimatach. To będzie druga odsłona Podlaskiego Śniadania Mistrzów pod hasłem: "Buongiorno Italia".
Włoskie Śniadanie Mistrzów w ogrodach Pałacu Branickich
Fot: Adrianna Zawadzka
Lipcowe Podlaskie Śniadanie Mistrzów

Podlaskie Śniadanie Mistrzów to plenerowy piknik kulinarny, który odbywa się latem już od 2015 roku. W sierpniu odbędzie się już 10 edycja tej imprezy, która swoim klimatem przyciąga tłumy osób z całego kraju, w każdym wieku. W tym roku Podlaskie Śniadanie Mistrzów stało się pierwszą w Polsce imprezą tej wielkości wolną od plastiku. Wystawców obowiązywał surowy zakaz plastikowych jednorazówek, sztućców, słomek, kubeczków, reklamówek foliowych itp.

Podczas każdego wydarzenia można spróbować dań najlepszych restauracji, słodkich wypieków, wspaniałej kawy oraz kupić produkty regionalne, z których słynie województwo podlaskie. Przygotowana jest też specjalna oferta produktów bezglutenowych, wegańskich, oraz w wersji FIT. Niepowtarzalny, sielski klimat tworzy przede wszystkim piękne otoczenie parku, ale też delikatna muzyka w tle, strefa wypoczynku z leżakami, oraz specjalny kącik zabaw i edukacji dla dzieci. Wydarzenie promuje dziedzictwo i bogactwo kulinarne regionu w najlepszym wydaniu, nie tylko to tradycyjne, ale i te zgodne z najnowszymi trendami kulinarnymi.

A przed nami kolejny w tym roku najsmaczniejszy piknik w kraju – Podlaskie Śniadanie Mistrzów. Odbędzie się ono w sobotę (21.08), w godz. 10:00 - 16:00.

Tym razem w Ogrodach Pałacu Branickich zagości włoskie Dolce Vita, bo impreza odbywa się pod hasłem "Buongiorno Italia".

Wsłuchani w lecące w tle włoskie hity będziemy mogli spróbować pysznej pizzy, świeżych makaronów i tradycyjnych przekąsek, ale też ciekawych dań jedynie inspirowanych kuchnią Włoch i tamtejszymi produktami. Tradycyjnie nie zabraknie aromatycznych kaw, słodkości i najlepszych w regionie lodów. W ofercie restauracji znajdą się również pozycje bezmięsne i bezglutenowe, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Niewątpliwą atrakcją będzie Strefa Aperitivo. Najprościej ujmując aperitivo to drink z przekąską, które mają pobudzić apetyt i przygotować żołądek na dalsze ucztowanie. Jednak w okolicach Florencji i Mediolanu Aperitivo urosło do rangi rytuału: to czas spędzany bez pośpiechu przy drinku z odrobiną jedzenia, delektowanie się smakami i wspaniałym towarzystwem. Można powiedzieć, że to kwintesencja Dolce Vita.

Tym razem wśród tradycyjnych już animacji dla najmłodszych: edukacyjnych gier z animatorkami Jedna i Druga, Baniek mydlanych, zabaw prowadzonych przez Pomysłową kredką; pojawią się nowe atrakcje. Będą to zabawy z językiem włoskim, strefa nauki gry w badmintona z instruktorami z Akademii Badmintona oraz strefa zabaw inspirowanych filmem przygotowana przez Kino Helios.

Podlaskie Śniadanie Mistrzów to niepowtarzalna okazja, by rozsiąść się na kocach piknikowych w parku Ogrodów Pałacu Branickich, by rozkoszować się niepowtarzalną atmosferą. Ta impreza już na stałe wpisała się w wakacyjny krajobraz miasta.

Podlaskie Śniadanie Mistrzów jest imprezą otwartą dla wszystkich, wstęp na jej teren jest bezpłatny, ale - tak jak w restauracjach - za dania się płaci, choć pojawią się też darmowe degustacje. Pozostałe atrakcje są jak najbardziej darmowe.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

835 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39