Wodecki Symfonicznie

dodane dnia: 2024-05-31 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Wodecki Symfonicznie
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-06-14
Organizatorzy zapraszają na koncert Wodecki Symfonicznie.

Zbigniew Wodecki – muzyczny geniusz, multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, wybitna osobowość artystyczna, a także człowiek o niezwykłym poczuciu humoru i dystansie do świata… Jego nieprzemijająco aktualne utwory, takie jak: Z Tobą chcę oglądać świat, Lubię wracać czy Zacznij od Bacha znają i nucą przedstawiciele kilku pokoleń.

Największe przeboje Artysty zabrzmią w Operze i Filharmonii Podlaskiej już 14 czerwca. Wystąpi przed Państwem Orkiestra OiFP pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego oraz znakomici wokaliści: Karolina Leszko i Daniel Cebula-Orynicz.

Program:
Z tobą chcę oglądać świat
Rzuć to wszystko co złe
Nad wszystko uśmiech twój
Opowiadaj mi tak
Zabiorę cię dziś na bal
Zacznij od Bacha
My Way
Mona Lisa
When I Fall In Love
Tylko ty
Nauczmy się żyć obok siebie
Tak bardzo wierzę w nas
Oczarowanie
Izolda
Lubię wracać

Wykonawcy:
Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Sławomir Chrzanowski – dyrygent
Karolina Leszko – wokal
Daniel Cebula-Orynicz – wokal


SŁAWOMIR CHRZANOWSKI

Urodził się w Rybniku na Śląsku. Studia muzyczne odbył w Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie w 1986 roku ukończył Teorię Muzyki, a w 1989 Dyrygenturę Symfoniczną w klasie prof. Karola Stryi. Już podczas studiów rozpoczął współpracę z uczelnianym Zespołem Muzyki XX wieku, z którym dokonał kilku światowych prawykonań utworów kompozytorów współczesnych.
W latach 1985-1990 prowadził orkiestry: kameralną i symfoniczną Państwowego Liceum Muzycznego w Katowicach. Wraz z tymi zespołami uczestniczył w międzynarodowych festiwalach muzycznych (Festiwal Orkiestr Kameralnych w Ahrensburgu – Niemcy, ”Musica senza frontiere” w Bolonii – Włochy),występował także w Berlinie na specjalnym koncercie z okazji 50. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

W 1987 roku brał udział w Międzynarodowym Kursie dla Młodych Dyrygentów w Weimarze (u prof. Kurta Sanderlinga), gdzie prowadził koncert finałowy. W 1991 roku uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Trento. W 1990 roku w wyniku konkursu objął stanowisko Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Filharmonii Zabrzańskiej, którą prowadzi do dziś. Razem z tą orkiestrą dał ponad 3500 koncertów na różnych estradach w kraju i za granicą.
Dyrygował na festiwalach („Gaude Mater” w Częstochowie, ”Viva il canto” w Cieszynie, ”Zabrzański Festiwal Muzyki”, Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, „Silesia-Pradziad” w Kędzierzynie, Trnawska Wiosna Muzyczna w Trnawie, ”Chopin Festival” w Gaming (Austria) „Pro Baltica” w Toruniu, Jana Kiepury w Krynicy, Festiwal w Łańcucie, Żartu Muzycznego w Nowym Sączu i in.)Wielokrotnie dyrygował imprezami cyklicznymi-„Nieszpory ludźmierskie”, ”Koncert trzech polskich tenorów”. Ponad 90 razy prowadził koncerty-również wielkie imprezy charytatywne -z udziałem największego polskiego tenora Wiesława Ochmana. Dokonał kilkunastu nagrań CD, a także rejestracji archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Ze swoją orkiestrą występował za granicą – w Rosji, Niemczech, Czechach, Austrii, Ukrainie, Słowacji, Rumunii i Japonii. W latach 1991-1995 był Dyrektorem Artystycznym Filharmonii w Rybniku. Dyrygował ponad 70 orkiestrami na świecie, w tym wszystkimi polskimi orkiestrami filharmonicznymi i kameralnymi, z którymi nadal prowadzi stałą współpracę, a także NOSPR w Katowicach i Radiową Orkiestrą Symfoniczną w Krakowie. Regularnie występuje z orkiestrami czeskimi – Filharmonii Ostrawskiej, Morawskiej w Ołomuńcu oraz Karlovych Varów, a także zespołami operowymi w Krakowie, Bytomiu, Gdańsku, Białymstoku, Łodzi i Lwowie. Współpracuje z teatrami muzycznymi, w 2006 r. przygotował premierę „Wesołej wdówki” F. Lehara w Warszawie, zaś w roku 2019 ”Kandyda” Bernsteina w Krakowie.
Podczas swoich koncertów dokonał wielu światowych prawykonań utworów, m.in. Bogusława Schaeffera, Romualda Twardowskiego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Gheorge Zamphira i in.

Kilkakrotnie gościł w USA, gdzie obok koncertów prowadził także wykłady otwarte dla studentów z zakresu historii muzyki polskiej oraz zajęcia w mistrzowskiej klasie dyrygentury (Northwestern University Chicago i Mary Washington College Fredericksburg). Jest honorowym dyrygentem MWC Symphony Orchestra we Fredericksburgu(USA). W 2002 wystąpił w słynnych salach koncertowych Ameryki – Carnegie Hall w Nowym Jorku z koncertem muzyki polskiej, oraz Orchestra Hall w Chicago – z koncertem Trzech Polskich Tenorów inaugurującym nowy sezon koncertowy Paderewski Symphony Orchestra. Od roku 2004 stale współpracuje ze słynną orkiestrą Chicago Philharmonic, zaś w roku 2005 zadebiutował w Chinach prowadząc Wuhan Symphony Orchestra. Jest jurorem krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. Od 2016 roku pełni funkcję Dyrektora Artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Ave Maria” w Czeladzi.

Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. Złotego Lauru Umiejętności i Kompetencji, Złotej Odznaki Zasłużony dla Województwa Śląskiego, Nagrody Prezydenta RP za długoletnią służbę, ”Gloria Artis”, Nagrody Kulturalnej Prezydenta Zabrza, Lider z powołania – Nagroda magazynu Why Story i wielu innych.

KAROLINA LESZKO

Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, urodzona w Krakowie. Absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Przełomowym momentem jej kariery wokalnej było zajęcie pierwszego miejsca w konkursie „Korowód” podczas „Grechuta Festival” 2009, czego efektem jest płyta Ścieżki przedeptane, wydana w 2018 r. Szerokiej publiczności Karolina Leszko dała się poznać jako uczestniczka telewizyjnych programów muzycznych: The Voice of Poland (edycje: 2011 i 2015), Must be the Music (2014) oraz The Four (2020). W 2017 r. wystąpiła ze swoim singlem Oboje wiemy, w koncercie Debiuty podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a w 2022 r. Na Top of the Top Sopot Festival (duet z M. Ziołko – relacja w telewizji TVN). Współpracowała m.in. z G. Łobaszewską, K. Kowalską, H. Banaszak, J. Steczkowską, Z. Wodeckim, S. Soyką, M. Piekarczykiem, M. Szcześniakiem oraz J. Wójcickim. Dnia 20 września 2019 r., na koncercie M. Buble w Tauron Arenie w Krakowie, spełniła jedno ze swoich największych marzeń. Podczas wspólnego wykonania piosenki When I Fall in Love, artysta porównał jej głos do głosu Celine Dion. Duet ten stał się medialną sensacją (zarejestrowany film w ciągu kilku dni osiągnął ponad milion odsłon). W roku 2024 ukaże się pierwszy autorski album artystki Wreszcie.

DANIEL CEBULA-ORYNICZ

Absolwent wydziału jazzu w Katowicach. Doktorant Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest wokalistą, trenerem zespołów wokalnych, kompozytorem i producentem muzycznym.

Dyrygent warsztatów gospel, które odbywają się w całej Polsce. Współpracuje na stałe z chórami i zespołami wokalnymi w Polsce i za granicą. Występuje w produkcjach musicalowych Teatru Rozrywki w Chorzowie. Współpracował z wieloma znanymi osobistościami polskiej sceny muzycznej, m.in. Marcinem Wyrostkiem, Kayah, Edytą Górniak, Margaret, Natalią Kukulską, Stanisławem Soyką. Jako producent muzyczny współpracuje z artystami, komponując ich autorski materiał. Najnowszym wyprodukowanym materiałem jest płyta wokalisty FRANKY – Kamila Franczaka. Współpracuje również z teatrami muzycznymi komponując muzykę do spektakli. Jest finalistą 6. edycji programu The Voice of Poland, laureatem Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich ,,Pejzaż bez Ciebie”.

Start o godz. 19:00.

Polecamy lokal
1045 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39