Wodociągi Białostockie odsłonią swoje tajemnice. Można się zapisać na nietypową wycieczkę!

2024.05.07 14:13
Wodociągi Białostockie zapraszają do odwiedzenia swoich obiektów podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Już 10 maja (piątek) będzie można na własne oczy przekonać się, jak funkcjonują miejsca niedostępne na co dzień.
Wodociągi Białostockie odsłonią swoje tajemnice. Można się zapisać na nietypową wycieczkę!
Fot: Wodociągi Białostockie

Zwiedzanie Wodociągów Białostockich, Stacji Uzdatniania Wody w Pietraszach czy Laboratorium Badania Wody będzie możliwe dzięki Dniom Otwartym Funduszy Europejskich. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów 20-lecia Polski w UE.

Pierwszym z obiektów w Wodociągach Białostockich, który będzie otwarty dla zwiedzających, jest Stacja Uzdatniania Wody w Pietraszach, znajdująca się przy ul. Wysockiego 160. Charakterystycznym elementem tej stacji jest zabytkowa wieża ciśnień, która jest widoczna na górze w drodze z Białegostoku do Wasilkowa. Zwiedzający będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o procesach uzdatniania wody, ozonowaniu, filtracji oraz innych aspektach związanych z produkcją wody pitnej.

Kolejnym obiektem otwartym będzie Oczyszczalnia Ścieków, mieszcząca się przy ul. Produkcyjnej 102. Podczas wizyty będzie można zapoznać się z największym zadaniem zrealizowanym w ramach projektu UE, jakim było ograniczenie nieprzyjemnych zapachów w okolicy oczyszczalni. Ponadto będzie okazja do zobaczenia Laboratorium Badania Ścieków, gdzie przeprowadzane są różnorodne badania chemiczne, biologiczne, mikrobiologiczne oraz analizy właściwości fizycznych próbek.

Osoby zainteresowane zobowiązane są do telefonicznego zapisu na listę zwiedzających w Sekretariacie Wodociągów Białostockich: 85 745 81 01. Zwiedzanie obiektów jest bezpłatne i będzie odbywać się w grupach.

Więcej informacji (warunki wejścia, godziny zwiedzania itd.): Stacja Uzdatniania Wody Pietrasze i Oczyszczalnia i Laboratorium Badania Ścieków

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1662 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39