Wody wystarczy dla każdego. Białystok bez apeli i ograniczeń

2021.06.23 14:19
Wysokie temperatury powodują, że wzrasta zapotrzebowanie na wodę, nie tylko do celów spożywczych czy higienicznych, ale też częściej niż zwykle podlewamy ogródki i trawniki. Niektóre samorządy zaczęły apelować o powstrzymywanie się z takimi zabiegami. Stolica Podlasia, jak zapewniają Wodociągi Białostockie, specjalnie ograniczać się nie musi.
Wody wystarczy dla każdego. Białystok bez apeli i ograniczeń
Fot: pixabay.com

Przedłużające się upały sprawiły, że w niektórych polskich gminach miejscowe władze zaczęły apelować o ograniczenie zużycia wody. W praktyce chodzi o zakazy podlewania ogródków i trawników, napełniania basenów czy mycia samochodów, niekiedy obwarowane karami. Wszystko przez zwiększony pobór wody i spadki ciśnienia w sieci wodociągowej, co w najgorszym wariancie może przekładać się na przerwy (nie tylko czasowe) w jej dostawie.

A jak sytuacja wygląda w Białymstoku?

- Obecnie Wodociągi Białostockie nie planują specjalnych apeli o ograniczenie korzystania z dostarczanej wody, natomiast systematycznie, o każdej porze roku, przekonują do racjonalnego jej użytkowania. Również w poprzednich latach nie było potrzeby mobilizowania mieszkańców do nadzwyczajnych ograniczeń - mówi Krzysztof Kita z Wodociągów Białostockich.

Przedstawiciel spółki zapewnia również, że zasoby wodne z lokalnych ujęć wystarczają do pokrycia aktualnego zapotrzebowania na wodę u odbiorców.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

884 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39