Wojewódzki Przegląd Zespołów Muzyki Dawnej

2010.10.19 00:00
Dziś ( 19.10) w Auli Magna Pałacu Branickich wybrano zespoły muzyki dawnej, które będą reprezentować województwo Podlaskie na Ogólnopolskim Festiwalu "Schola Cantorum" w Kaliszu.
Wojewódzki Przegląd Zespołów Muzyki Dawnej
Fot: PS

Wielkim wygranym wojewódzkiego przeglądu zespołów muzyki dawnej został Walenty Kowalczuk. Muzyka dawną zajmuje się od 24 lat. Wszystkie trzy prowadzone przez niego zespoły zostały wytypowane przez jury, do reprezentowania podlaskiego w Kaliszu. Są nimi: trio wokalne "Ricordo" i kameralne zespoły muzyki dawnej "Aulos" - grupa instrumentalna i grupa instrumentalno-wokalna. Na ubiegłorocznym Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Dawnej w Kaliszu zespół "Aulos" zdobył drugie miejsce.

- W tym roku mamy apetyt na coś większego - wyznał Walenty Kowalczuk.

Bożena Sawicka, prowadząc chór Akademii Medycznej w Białymstoku, jurorka przeglądu wojewódzkiego zaznaczyła, że oprócz zespołów Walentego Kowalczuka, do ogólnopolskiego konkursu może zgłosić się także Zespół Fletów Prostych "Cantio Polonica" z Domu Kultury "Śródmieście", pod dyrekcją Bożeny Kraśko i Zespół Wokalny "Esperimento" z Młodzieżowego Domu Kultury pod dyrekcją Barbary Kornackiej. O ich udziale w konkursie w Kaliszu zadecyduje komisja ogólnopolska.

33. Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej "Schola Cantorum" odbędzie się w dniach 7-12 lutego 2011 roku w Kaliszu.

MAG

1183 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39