Województwo Podlaskie przyznało stypendia artystyczne

2022.01.24 13:27
Województwo Podlaskie przyznało stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami. Otrzymają je 24 osoby dorosłe i 150 dzieci.
Województwo Podlaskie przyznało stypendia artystyczne
Fot: Pixabay

Łącznie na stypendia artystyczne w roku 2022 przeznaczono prawie 690 tys. zł.

- Wspieranie przedsięwzięć kulturalnych jest dla obecnego zarządu województwa sprawą bardzo ważną – podkreślał marszałek Artur Kosicki. – Chcemy, aby z roku na rok tych stypendiów było coraz więcej i żeby były coraz wyższe.

Stypendia półroczne przyznano sześciu osobom. Każda z nich otrzyma po 7 tys. zł wsparcia na realizację swoich projektów. Natomiast po 10 tys. zł otrzyma 16 laureatów stypendiów rocznych. Wśród nich są m.in. dziennikarze, aktorzy, rękodzielnicy.

W kategorii wiekowej "dzieci i młodzież" jest aż 150 laureatów. Każdy z nich co miesiąc, przez rok będzie otrzymywał po 250 zł. Pieniądze mają pomóc w rozwijaniu talentów i pasji młodych artystów.

Kandydatów do stypendiów zgłaszały szkoły podstawowe, gimnazjalne, średnie, artystyczne, stowarzyszenia, instytucje kultury.

Aby dopełnić wszelkich formalności, należy podpisać umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, w tym celu trzeba skontaktować się z Biurem Kultury UMWP. Pełna lista stypendystów znajduje się na stronie internetowej UMWP.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1349 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39