Wolontariusze będą zbierali żywność. Warto dzielić się z potrzebującymi

2018.12.06 15:26
W piątek (7.12) rozpoczyna się XV Jubileuszowa Zbiórka Żywności Caritas "Tak, Pomagam". W sklepach wolontariusze będą zbierali jedzenie, które później trafi do potrzebujących.
Wolontariusze będą zbierali żywność. Warto dzielić się z potrzebującymi
Fot: Caritas Polska

Rusza akcja "Tak, Pomagam"

W piątek (7.12) w godz. 12.00-18.00 i w sobotę (8.12) w godz. 9.00-18.00 odbędzie się XV Jubileuszowa Zbiórka Żywności Caritas "Tak, Pomagam" organizowana przez Caritas Archidiecezji Białostockiej. Podczas niej w ponad 60 sklepach będzie zbierana żywność. Wolontariusze przyjmą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu. Produkty trafią później do osób potrzebujących – bezdomnych, samotnych, chorych, bezrobotnych, korzystających ze wsparcia Centrum Pomocy Samarytanin i wszystkich tych, których nie stać na zakup żywności.

- Boże Narodzenie to szczególny czas, w którym każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. W święta Caritas pragnie dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wigilijnym posiłkiem – informują organizatorzy akcji.

Około 700 wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas oraz szkolnych Kół Caritas można będzie spotkać w Białymstoku, Supraślu, Suchowoli, Czarnej Białostockiej, Choroszczy i Sokółce. Bożonarodzeniowa zbiórka "Tak, Pomagam" przeprowadzona będzie w sklepach sieci Biedronka, Lidl oraz PSS Społem.

Można też kupować już świece wigilijne

Od kilku dni we wszystkich parafiach Archidiecezji Białostockiej dostępne są świece, które można zapalić podczas wigilijnej wieczerzy. Wszystko w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, której tegoroczne hasło przewodnie brzmi: "Świeca, która tworzy polską wigilię".

Z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży świec będzie można pomóc wielu potrzebującym osobom (np. wykupując dzieciom obiady w szkołach, szykując ubogim rodzinom paczki żywnościowe, rehabilitacje bądź leczenie niepełnosprawnych czy dofinansowując wyjazdy letnie dla najmłodszych). Dodatkowo 10 gr ze sprzedaży każdej świecy zostaje przekazane do Caritas Polska, dzięki czemu możliwa jest realizacja konkretnego projektu dotyczącego pomocy dzieciom spoza naszego kraju.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1175 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39