Wolontariusze opanują Białystok. Będą zbierali pieniądze na pomoc chorym dzieciom

2018.05.11 09:19
W najbliższy weekend po raz kolejny odbędzie się "Żonkilowa kwesta". Wolontariuszy można spotka się w wielu miejscach. Będą zbierali fundusze, które trafią do chorych dzieci.
Wolontariusze opanują Białystok. Będą zbierali pieniądze na pomoc chorym dzieciom
Fot: Materiały prasowe

W tym roku już po raz ósmy w naszym regionie odbędzie się akcja "Pola Nadziei" organizowana przez Fundację "Pomóż Im". Jej charakterystycznym już elementem jest tzw. "Żonlikowa kwesta". Oznacza to, że w najbliższy weekend w godz. 10.00-18.00 w całym województwie podlaskim można będzie spotkać wolontariuszy z puszkami opatrzonymi logiem fundacji w charakterystycznych żółtych koszulkach. W tym roku kwestować będą m.in. dziennikarze, aktorzy z Teatru Dramatycznego i Białostockiego Teatru Lalek, tancerze zespołu Kurpie Zielone, harcerze ZHP czy zawodnicy Drużyny Futbolu Amerykańskiego Lowlanders Białystok.

Łącznie do akcji przyłączyło się aż 1100 osób, które będą zachęcać do przekazywania pieniędzy na pomoc chorym dzieciom i ich bliskim. Spotkamy ich m.in. w 60 parafiach katolickich i 25 parafiach prawosławnych. Zawitają m.in. do Białegostoku, Korycina, Orli, Jaświł, Dąbrowy Białostockiej, Tykocina, Gródka, Sokółki, Łomży czy Dubicz Cerkiewnych.

Na terenie naszego miasta ustawione zostaną specjalne żółte namioty – jeden na Rynku Kościuszki, a drugi w parku na Plantach. Można tam będzie porozmawiać z wolontariuszami i dowiedzieć się wszystkiego o akcji i Fundacji Pomóż Im.

W tym roku "Żonkilowa kwesta" odbywa się pod hasłem "Nadzieja zawieść nie może..." (fragment biblijnego Listu do Rzymian).

"Pola Nadziei" to kampania społeczna, której celem jest promowanie wolontariatu oraz niesienia pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom. W naszym regionie realizuje ją Fundacja "Pomóż Im". Cały dochód jest przekazywany na przynajmniej częściowe zaspokojenie potrzeb małych podopiecznym białostockiego hospicjum oraz wsparcie ich rodzin.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

837 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39