WORD Białystok ogłasza otwarcie nowej siedziby i zaprasza na bezpłatne warsztaty

2024.03.12 15:07
Mieszcząca się w Bielsku Podlaskim filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku zmieniła swoją lokalizację. Przeniosła się ona do nowych pomieszczeń przy ul. Widowskiej 1.
WORD Białystok ogłasza otwarcie nowej siedziby i zaprasza na bezpłatne warsztaty
Fot: WORD Białystok

Filia się rozwija

Zdawanie egzaminów na prawo jazdy w Bielsku Podlaskim będzie przyjemniejsze. Filia białostockiego WORD-u od 11 marca przyjmuje bowiem kandydatów na kierowców w nowej siedzibie.

- Zmiana pomieszczeń, w jakich mieści się filia, zapewni większy komfort osobom przystępującym do egzaminów państwowych na prawo jazdy. Nowa lokalizacja usprawni również sam proces zdobywania uprawnień, gdyż wygenerowanie profilu kandydata na kierowcę, podobnie jak złożenie wniosku o wydanie dokumentu, będzie możliwe na parterze budynku Starostwa Powiatowego. Z kolei na egzamin kandydaci zapiszą się piętro wyżej. Nowa lokalizacja to także nowa sala, w jakiej będą przeprowadzane egzaminy teoretyczne. Filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zyskała również miejsce, w którym kandydaci mogą wygodnie oczekiwać na zapis i sam egzamin. Pomieszczenie, dzięki wyposażeniu w monitor, na którym wyświetlana jest kolejka kandydatów zapisanych na egzamin, zapewnia ochronę ich danych osobowych oraz sprawną obsługę kandydatów na kierowców - informuje Agnieszka Tomczuk z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.

Ruszają bezpłatne szkolenia

Będąc przy temacie WORD-u, warto także dodać, że mieszcząca się w stolicy Podlasia placówka planuje organizację bezpłatnych warsztatów. Ich tematyka dotyczyć będzie bezpiecznej jazdy.

- Na warsztatach z zakresu bezpiecznej jazdy będzie można podnieść swoje umiejętności z zakresu bezpieczeństwa i pewności prowadzenia samochodu. Dynamika rozwoju motoryzacji niesie ze sobą konieczność stałego doskonalenia umiejętności kierowców oraz poszerzania wiedzy z zakresu techniki i taktyki prowadzenia auta - dodaje Agnieszka Tomczuk.

Część teoretyczna zaplanowana jest na 15 marca (godz. 16.30-20.00), zaś część praktyczna odbędzie się 22 marca (godz. 8.00-15.00, podział na dwie grupy). Aby wziąć udział w szkoleniu, potrzebne jest czynne prawo jazdy kategorii B. Należy również dysponować własnym samochodem.

Warsztaty poprowadzone będą przez wykwalifikowanych, doświadczonych instruktorów i egzaminatorów białostockiego WORD-u oraz przedstawicieli służb medycznych i drogowych.

Zapisy przyjmowane są drogą mailową (a.tomczuk@word.bialystok.pl). Liczba miejsc jest ograniczona.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1801 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39