WORD Białystok wprowadza nową formę redukcji punktów karnych

2020.04.01 18:26
Od najbliższego piątku (3.04) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku udostępni specjalne szkolenia on-line, dzięki którym będzie można zmniejszyć liczbę posiadanych punktów karnych bez wychodzenia z domu.
WORD Białystok wprowadza nową formę redukcji punktów karnych
Fot: WORD Białystok

WORD Białystok proponuje szkolenia, jakich nie ma nigdzie indziej

Wirus SARS-CoV-2 powoduje kłopoty we wszystkich dziedzinach życia. Uczniowie nie mogą chodzić do szkół, problemy z pracą mają fryzjerzy, hotelarze czy też kelnerzy, ale i proste czynności, jak np. pójście do sklepu spożywczego po zakupy, wymaga teraz szczególnych środków bezpieczeństwa i wiąże się z pewnymi utrudnieniami. Z powodu pandemii cierpią również te osoby, który miały zamiar zdać egzamin na prawo jazdy albo zmniejszyć liczbę punktów karnych, gdyż Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego chwilowo zawiesiły swą stacjonarną działalność.

Ten ostatni problem, przynajmniej w Białymstoku, zostanie jednak niebawem rozwiązany, gdyż mieszczący się przy ul. Wiewiórczej WORD - jako pierwszy w Polsce - ruszy w piątek ze szkoleniami on-line likwidującymi część punktów karnych. Aby wziąć w nich udział wystarczy komputer, laptop, tablet lub smartfon z działającą kamerą i mikrofonem oraz dostęp do internetu. 6-godzinne szkolenie pozwoli zredukować liczbę karnych punktów o 6. Przypomnijmy, że w tej chwili zgromadzenie 24 "oczek" skutkuje utratą prawa jazdy, zaś osoby, które pozwolenie na kierowanie autem posiadają krócej niż rok, nie mogą przekroczyć 20 punktów, jeżeli chcą zachować ważne w dzisiejszych czasach uprawnienie.

Zapisy są bardzo proste

By przystąpić do szkolenia, należy wejść na stronę internetową Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku i w zakładce "Szkolenia" wybrać pole "Punkty karne". Potem trzeba zeskanować wymagane dokumenty, wypełnić krótką ankietę oraz zgodę RODO, po czym kolejnym ruchem jest odesłanie wszystkiego na adres mailowy szkolenia@word.bialystok.pl. Podać też trzeba numer telefonu i adres mailowy do kontaktu.

W wiadomości zwrotnej każdy uczestnik kursu otrzyma link do wejścia na odpowiednie szkolenie wraz z instrukcją prowadzącą krok po kroku do logowania się na platformę szkoleniową. Przebrnięcie przez 6-godzinne zajęcia z instruktorem poskutkuje wysłaniem pocztą odpowiedniego zaświadczenia, które jednocześnie trafi do właściwych organów administracyjnych.

Pierwsze szkolenia ruszą w piątek. Ich częstotliwość będzie uzależniona od liczby chętnych. Jeżeli chodzi o cenę, to ta ma być porównywalna ze stawkami za kurs stacjonarny, czyli mowa tu o kwocie ok. 350 zł.

Warto dodać, że WORD Białystok pracuje także nad wprowadzeniem innych szkoleń w formule on-line, m.in. kursu reedukacyjnego w zakresie problematyki przeciwalkoholowej i przeciwdziałania narkomanii czy szkoleń okresowych dla kierowców przedłużających ważność zawodowego prawa jazdy. W planach placówki jest też uruchomienie szkoleń z bezpieczeństwa ruchu drogowego dla dzieci i młodzieży.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1053 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39