WORD Białystok wydłuża godziny pracy. Ośrodek przeżywa prawdziwe oblężenie

2020.05.01 15:50
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku po długim majowym weekendzie będzie prowadzić egzaminy na prawo jazdy w nowych godzinach. Próby zgarnięcia wymarzonego "prawka" mają się odbywać nawet po zmroku.
WORD Białystok wydłuża godziny pracy. Ośrodek przeżywa prawdziwe oblężenie
Fot: WORD Białystok

Zainteresowanie egzaminami jest olbrzymie

Od minionego poniedziałku (27.04) w Białymstoku można ponownie zdawać egzaminy na prawo jazdy. Ośrodek mieszczący się przy ul. Wiewiórczej jest pierwszym punktem w Polsce, który wdrożył nowe procedury sanitarne i znów przyjmuje zdających. To również jedyny WORD egzaminujący w tej chwili kandydatów na kategorię B, dlatego zainteresowanie usługami placówki wyrażają nie tylko mieszkańcy stolicy Podlasia, ale także osoby z innych części naszego kraju.

W ostatnich dniach kwietnia na egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku zapisało się ponad 200 osób, co poskutkowało tym, że władze WORD-u zdecydowały, iż od najbliższego poniedziałku (4.05) egzaminy prowadzone będą od godz. 7.00 aż do godz. 21.00. Wydłużony czas pracy ma obowiązywać przez 10 dni roboczych.

Dodatkowo, w przypadku niepowodzenia, umożliwione zostanie ponowne podejście do egzaminu w trakcie jednej wizyty w ośrodku. Tego typu udogodnienie powinny docenić zwłaszcza te osoby, które mają zamiar przybyć do stolicy Podlasia z innych zakątków Polski.

Placówka zachowuje wszelkie środki bezpieczeństwa

Należy też zaznaczyć, że kandydaci na kierowców, przychodząc na egzamin, przed wejściem na teren ośrodka mają mierzoną temperaturę ciała. Sprawdzani są także pod kątem posiadania maseczki i rękawiczek. Ponadto obowiązują rygorystyczne limity osób przebywających w każdym pomieszczeniu (np. maksymalnie 4 zdających część teoretyczną równocześnie). Egzaminatorzy pracują w przyłbicach, a samochody po każdym podejściu są odkażane.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku poinformował, że w I kwartale 2020 r. zdawalność egzaminu praktycznego we wszystkich kategoriach wyniosła 40,93%.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

939 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39