WORD Białystok zmienia godziny egzaminowania

2023.11.03 16:13
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku, mimo jesieni i wcześnie zapadającego zmroku, nadal przeprowadza egzaminy praktyczne na prawo jazdy kat. A. Warto jednak zaznaczyć, że teraz ubieganie się o jakiekolwiek "prawko" będzie możliwe w nieco innych godzinach.
WORD Białystok zmienia godziny egzaminowania
Fot: WORD Białystok

Zmiana czasu letniego na zimowy to wcześniej zapadający zmrok, a tego kandydaci na kierowców nie lubią, bo brak odpowiedniego oświetlenia może w znacznym stopniu utrudnić zdanie egzaminu praktycznego. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku dokonał więc modyfikacji godzin egzaminowania i obsługi klientów na okres jesienno-zimowy tak, aby próby zdobycia upragnionego "prawka" przeprowadzane były w jak najlepszych warunkach.

- Kandydaci nie lubią zdawać po zmroku i zimą mamy wiele wolnych terminów na egzamin, kiedy jest już ciemno. Dlatego od 2 listopada 2023 r. WORD zaprasza na egzaminy teoretyczne i praktyczne na wszystkie kategorie praw jazdy od godz. 7.00 do godz. 16.45 od poniedziałku do czwartku. Jeżeli jednak ktoś preferuje egzamin wieczorem, to zapraszam w piątki, kiedy WORD pracuje od godz. 7.00 do godz. 20.00. Na egzamin zapisać się można osobiście, telefonicznie lub mailowo - mówi Przemysław Sarosiek, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.

Należy zauważyć, że w stolicy Podlasia nadal odbywają się m.in. praktyczne egzaminy na prawo jazdy kategorii A, a wszystko dzięki korzystnej pogodzie. Taki sposób postępowania nie jest natomiast regułą, bo prawie wszystkie WORD-y w Polsce zaprzestały już egzaminowania na kat. A. Z podjęciem próby zdobycia "prawka" na motocykl nie warto jednak czekać do wiosny, gdyż od 1 lutego 2024 r. planowane są podwyżki cen egzaminów. Za tym, aby już teraz zawalczyć o uprawienia na motocykle, przemawia również zdawalność. Ta w przypadku kat. A w Białymstoku sięga blisko 70%.

W WORD Białystok egzaminy na wszystkie kategorie odbywają się na bieżąco. Nie ma kolejek, a ponadto, w razie niepowodzenia, tego samego dnia można jeszcze raz przystąpić do egzaminu. Takie potrzeby występują jednak coraz rzadziej, gdyż kandydaci na kierowców podchodzą do ważnej próby ze sporym bagażem umiejętności.

- Cieszymy się, że kandydaci są coraz lepiej przygotowani do egzaminów dzięki naszym materiałom szkoleniowym oraz dobrej pracy Ośrodków Szkolenia Kierowców. Zdawalność w październiku to 44,01% na egzaminach praktycznych, a 60,33 % na teorii - informuje Przemysław Sarosiek.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1424 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39