WOŚP. Ty też możesz zagrać w Orkiestrze

2011.01.05 00:00
Przejazd zagranicznych studentów w ludowych strojach transporterem opancerzonym po Rynku Kościuszki, rajd na Krywlanach organizowany przez Automobilklub Podlaski, specjalny pociąg do Walił - to tylko kilka atrakcji, które przygotowano na białostocki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
WOŚP. Ty też możesz zagrać w Orkiestrze
Fot: Anna Dycha
Jeszcze można licytować start w Rajdzie WOŚP u boku Marcina Radeckiego

Podczas kolejnej konferencji w galerii Alfa osoby zaangażowane w organizację imprezy opowiedziały o szczegółach finału akcji, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 9 stycznia.

Rajdowa Orkiestra
Ale w przeddzień finału WOŚP potrzebujące dzieci wesprą uczestnicy Super Sprintu Monte-Krywlany. To już jego dwunasta edycja.
- Nawet gdy w Białymstoku nie było finału Orkiestry, rajd był organizowany - zaznacza Marcin Adam Wróbel, szef białostockiego sztabu. Piotr Bagniuk, dyrektor rajdu, informuje, że wpłynęło już ponad 20 zgłoszeń. Czekają na kolejne.
Gościem specjalnym imprezy będzie II wicemistrz grupy N Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - Kamil Butruk. Podczas Sprintu prowadzona będzie licytacja przejazdów z Kamilem w jego 400-konnym, rajdowym Mitsubishi Lancer EVO IX. 
- W tych trudnych, zimowych warunkach będziemy się starali pokazać, że sport samochodowy nie polega jedynie na szybkiej, ale też bezpiecznej jeździe - zaprasza do udziału w rajdzie Butruk.
Można też licytować (www.aukcje.wosp.org.pl) start w rajdzie u boku kilkukrotnego mistrza okręgu Marcina Radeckiego, który obiecał, że będzie jeździł bardzo widowiskowo. Szczegóły rajdu tutaj.

Błękitny Nosorożec zamiast Blendersów, klubowo w Rejsie
Zmienił się program "orkiestrowego" koncertu. W Białymstoku nie zagra grupa Blenders, która miała otworzyć imprezę na Rynku Kościuszki. W jej miejsce usłyszymy punkowców z Hajnówki, czyli zespół Błękitny Nosorożec.
- Blendersi grają w Warszawie. Według wcześniejszych informacji mieli wystąpić o godz. 20. Jednak grają dużo wcześniej - o 14 - i nie zdołają dotrzeć do nas - tłumaczy zmianę Wróbel jednocześnie zapewniając, że lokalni muzycy także rozgrzeją białostocką publikę.
Z kolei podczas klubowego finału WOŚP w Rejsie od godz. 21 zagrają m.in. DJ Auricom, Dtekk, Johnny U i Sashka.
Szef sztabu zachęca też do licytowania biletów na przejazd pociągiem do Walił - zainteresowani są nawet Czesi, którzy w zeszłym roku podróżowali do Łomży.
Przypomina, że na Rynku pojawi się transporter opancerzony, na pokładzie którego zasiądą zagraniczni studenci w ludowych strojach.

Liczy się każda złotówka
Z takim apelem zwraca się do białostoczan Marcin Wróbel. - Każda osoba, która wrzuci pieniądze do puszki przyczyni się do pomocy dzieciom.
Dzięki hojności ludzi i wsparciu Orkiestry trafił już do nas sprzęt na kwotę blisko 3,5 miliona złotych, m.in. sprzęt onkologiczny, aparaty do hemodializy czy sprzęt do badań urologicznych. Ale potrzeby szpitali wciąż są ogromne. Przydałby się m.in. aparat do monitorowania ciśnienia moczowego.

Patronujemy XIX Finałowi WOŚP.

Przeczytaj także:
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Znamy dokładną ramówkę koncertu
Afromental na finale WOŚP. Orkiestra zagra 9 stycznia

andy

Polecamy lokal
782 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39