WOŚP. Wielki finał już w niedzielę

2011.01.07 00:00
Kolejowe mini muzeum, plaża w centrum miasta, symboliczny szlaban kolejowy na znak łamania barier, mecz hokejowy, wystawa w Kopiluwaku. W XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączą się też rowerzyści i fryzjerzy.
WOŚP. Wielki finał już w niedzielę
materiały organizatora

Liczba atrakcji przygotowanych na 9 stycznia jest naprawdę imponująca. Wprawdzie główne wydarzenia organizowane są na Rynku Kościuszki - w koncercie prowadzonym przez Kabaret Idea wystąpią m.in. Buldog, Karolina Cicha i Afromental, zagraniczni studenci w strojach ludowych przejadą opancerzonym transporterem, na znak łamania barier zostanie złamany kolejowy szlaban - przejdzie przez niego grupa czeczeńskich dzieci, chętni pogrillują pod palmami, zaprezentują się też służby mundurowe (szczegóły tutaj).

Ale Orkiestra zagra też w wielu innych miejscach. O godz. 10.30 z dworca PKP wyruszy pociąg do Walił. Pojadą nim ci, którzy wylicytowali specjalne bilety. Stowarzyszenie Sympatyków Kolejnictwa "Kolejowe Podlasie" zaprasza też na otwarcie Mini Muzeum Kolei (ul. Kolejowa 26a, godz. 9-10 oraz 16.30-20). Prezentowane tam będą m.in. stare dokumenty i książki oraz elementy infrastruktury kolejowej. Bilet wstępu to datek na rzecz WOŚP. Zaś na Dworcu Fabrycznym wszyscy, którzy wrzucą pieniądze do "orkiestrowych" puszek będą mogli przejechać się kolejową drezyną samochodową.

W MDK-u nie zabraknie licytacji oraz atrakcji muzycznych (impreza rozpocznie się w południe). Dla potrzebujących dzieci zagrają hokeiści. Na lodowisku MOSiR-u zmierzą się drużyny ADH Białystok i Dragons Gdańsk MH Automatyka (początek o godz. 15.30). W akcję Jurka Owsiaka włączają się też fryzjerzy. W trzech salonach - Alicja przy ul. Kołłątaja 65, Perfekt przy ul. Upalnej 5a oraz Inspiro przy ul. Zachodniej 10 - opłaty za wszystkie usługi fryzjerskie powędrują bezpośrednio do puszek WOŚP. Tradycyjnie przez miasto przejedzie rowerowa Masa Krytyczna (start o godz. 13.30 z placu przy ratuszu). Dołączy ona do defilady, która wyruszy godzinę później spod Lasów Państwowych. Po raz drugi klubowy finał odbędzie się w Rejsie.

WOŚP-owe wydarzenia zaplanowano też na sobotę. Jednym z nich jest Super Sprint Monte-Krywlany, drugim - wystawa w Kopiluwaku przygotowana przez Marcela Borowskiego połączona z występem członków Miejskiego Klubu Przyjaciół Chilloutu. Start o godz. 18.

Patronujemy finałowi WOŚP.

Przeczytaj także:
WOŚP. Ty też możesz zagrać w Orkiestrze

andy

1298 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39